Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У США майже три чверті громадян стурбовані кібератаками з боку РФ та Китаю

Переважна більшість американців стурбовані кібератаками на критично-важливі об’єкти інфраструктури, зокрема на фінансовий сектор та сектор національної безпеки. Це свідчать дані опитування, що провели Центру зв’язків із громадськістю Associated Press-NORC та Інститутом Пірсона Чиказького університету.

Дослідження продемонструвало, що приблизно три чверті опитаних особливо стурбовані кібератаками з боку російського та китайського урядів, а трохи більше половини – через атаки з боку злочинних кібергруп.

Атаки на фінансові установи спричинили серйозну стурбованість: понад 90% респондентів були дуже або частково стурбовані загрозами для своїх даних у разі атаки на них. Понад 90% респондентів так само були стурбовані атаками на системи національної безпеки та оборони, медичні установи та сектор енергетики.

— Громадськість явно стурбована кібератаками, і багато американців розглядають їх як потенційний результат міжнародного конфлікту. Результати опитування демонструють, що американців значно більше турбують кібератаки з Китаю та РФ, ніж ті, що належать до інших урядів, груп чи окремих осіб, – заявила виконавчий директор відділу зовнішніх зв’язків Інституту Пірсона Шейла Кохантеб.

Існує значний розкол у занепокоєнні за віком респондентів. Понад 75% респондентів старше 60 років були стурбовані кібератаками, тоді як менше половини респондентів у віці від 18 до 29 років так само були занепокоєні. Згідно з опитуванням, літні люди також були більш стурбовані атаками з боку урядів Росії або Китаю, ніж молодь.

Російський уряд був пов’язаний із виявленим у грудні зломом SolarWinds. Тоді були зламані численні федеральні установи США та 100 груп приватного сектору. Через через кілька місяців пов’язані з урядом китайські хакери використали вразливі місця на сервері Microsoft Exchange, щоб зламати тисячі груп.

Атаки в травні на Colonial Pipeline та виробника м’яса JBS у США з боку окремих російських кіберзлочинних угруповань поставили під загрозу ключові ланцюжки поставок, в час коли школи, лікарні та урядові групи сильно постраждали під час пандемії.

У квітні президент США Джо Байден запровадив санкції проти Росії у зв’язку з хакерством SolarWinds, а США та союзні країни офіційно звинуватили уряд Китаю у використанні Microsoft Exchange Server цього літа.

Джерело: The Hill

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-11 11:30:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин