Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Сновську понад 7 тисяч пацієнтів залишилися без сімейних лікарів

У Сновську понад 7 тисяч пацієнтів залишилися без сімейних лікарів

У Сновську із Центру первинної медико-санітарної допомоги звільнилися 4 молоді лікарі та перейшли працювати до нового медзакладу, який відкрив там немісцевий підприємець.

Більшість ровесників їх підтримують: мовляв, не до старості працювати за копійки. Сподіваються, що нова клініка надаватиме якісніші послуги, хоч за них і доведеться платити.

А для старшого покоління це удар. Адже декларації, укладені з цими лікарями, анульовані. За перереєстрацію у клініці беруть 90 грн. Ті, хто і цього не може собі дозволити через низькі доходи, просяться до «сімейників», які залишилися працювати в ЦПМСД. Їх там тепер лише три. Усім — за 50. А мешканців громади, які опинилися без декларацій, — понад 7 тисяч.

Це при тому, що кожен лікар має своїх пацієнтів, з якими декларації були укладені раніше. Наскільки збільшаться навантаження та черги. можна тільки уявити!

Окрім цього, звільнення більшості сімейних лікарів загострило й фінансові проблеми снівської лікарні. Адже принципу «гроші ходять за пацієнтом» ніхто не скасовував. Це означає, що Національна служба здоров'я України не виділятиме ЦПМСД коштів на тих пацієнтів, які обслуговуватимуться у клініці.

Гроші на утримання лікарні доведеться шукати міськраді. А разом із ними — і нових лікарів та житло для них.

«Гарт» №51 (3063) від 16 грудня 2021, Марія Ісаченко

Джерело — Gorod.cn.ua

Фото — ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
16.12.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь