Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Сновську нікому доглядати за абрикосовим садом, посадженим активістами

  • У Сновську нікому доглядати за абрикосовим садом, посадженим активістами
  • У Сновську нікому доглядати за абрикосовим садом, посадженим активістами
  • У Сновську нікому доглядати за абрикосовим садом, посадженим активістами
  • У Сновську нікому доглядати за абрикосовим садом, посадженим активістами
  • У Сновську нікому доглядати за абрикосовим садом, посадженим активістами

У спекотні літні дні особливо хочеться перепочити в затінку. У Сновську, причому в самісінькому центрі, така можливість є. Адже завдяки небайдужим людям, поблизу будинку культури, з’явився абрикосовий сад. Ось тільки є одна проблема, за місцем, яке полюбилося дорослим і дітям, нікому доглядати.

За словами методиста Сновського будинку культури Наталії Бобровник, будівельний проєкт передбачав наявність скверику поблизу будинку культури, що був зведений  у 1987 році.

«На місці, де зараз абрикосовий сад, поклали асфальт і виділили місце на клумби. Щоправда, скверу довго не робили і нічого не саджали. Хотіли навіть це місце віддати під забудову. Але наприкінці 90-х, здається, тут посадили абрикоси. А потім знов було піднято питання, що треба дерева спиляти і збудувати готель чи ще щось. А люди сказали, що не хочуть, аби тут була будівля.  До того ж, комунальники сказали, що тут проходять комунікації. Тож їх чіпати не варто. Зрештою вирішили тут не будувати», – у коментарі для ЧЕline зазначила пані Наталія.

Місцеві кажуть, що позаторік на цьому місці ще був безлад. Все позаростало, навіть асфальту не було видно. Тож активісти на чолі з місцевою ініціаторкою Любов’ю Даниловою озброїлись сапами, лопатами, тачкою  і заходилися наводити лад. Робота кипіла на славу.

«Випололи бур’яни, побілили, що треба, вивезли непотріб, насадили квітів. До речі, всі ці квіточки, які нині цвітуть, приносили люди. А ще садівник-любитель приніс горіхів, які посадили у ряд. Також ряд слив посадив і виноград. Торік тут усе квітло  і пахло.

Любов Данилова взяла на себе обов’язок поливати оце усе упродовж літа, полола бур’яни, аби довести, що красу дійсно можна зробити. Чоловік її долучався до роботи і діти й онуки. І дійсно, була краса. Ледь не до морозів чорнобривці цвіли», – розповіла методист будинку культури.

Варто зазначити, що небайдужі жителі Сновська навели красу своїми силами, без будь- якої фінансової підтримки.  Зі своїх матеріалів зробили й лавочки, на яких дуже приємно сиділи у затінку під деревами. Щоправда, як часто буває, не обійшлося без ложки дьогтю.

Сновчани просили закріпити за садом працівника із комунальних служб, аби час від часу в саду прополювали будяки і косили траву. Адже у Любові Данилової цього річ стан здоров’я погіршився і піклуватися надалі про сад вона вже не може.

«Цьогоріч Любов Данилова тут нічого не саджала і не доглядала. І по сьогодні ніхто нічого не сказав, що сад цей підтримуватимуть у належному вигляді», – зазначає пані Наталія.

Заради об’єктивності варто зазначити, що мінімальна допомога з боку місцевої влади все ж була: двічі тут покосили траву і вкопали три сміттєві урни-джентльмени.

Зрозуміло, що цього річ сад виглядає не таким привабливим, як був торік.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

16.07.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова