Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

У серпні за рахунок обласного бюджету понад триста дітей із Чернігівщини відпочинуть на морі

У серпні за рахунок обласного бюджету понад триста дітей із Чернігівщини відпочинуть на морі

Цьогорічна оздоровча кампанія через карантин і поширення коронавірусної хвороби COVID-19 має певні особливості. Практично всі області відмовились від оздоровлення.

Попри всі перепони, Чернігівська ОДА віднайшла можливість оздоровити дітей принаймні в останній місяць літа. З 1 серпня 2020 року за рішенням Державної комісії ТЕБ та НС Чернігівська область потрапила до «зеленої зони» адаптивного карантину, а, отже, є дозвіл на проведення заходів з оздоровлення.

Зазвичай діти з Чернігівщини оздоровлюються в закладах області або на узбережжі Чорного моря та в Карпатах.

Цього року Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА вирішив надати перевагу оздоровленню дітей на Чорному морі – в дитячому закладі санаторного типу «Чайка» Скадовського району Херсонської області.

Своєчасно провели тендер на закупівлю путівок: стартова сума 3,071 млн грн, сума договору 2,561 млн грн, економія 510 тис. грн. Договір укладено на оздоровлення 320 дітей із сімей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Закупівля путівок забезпечується коштом обласного бюджету.

У першу зміну, що розпочалася 6 серпня, до санаторію поїхали 160 дітей.

“Фактично, це єдина можливість для дітей оздоровитись цього літа. Насамперед охопимо пільгові категорії – дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, багатодітних, малозабезпечених, загиблих батьків у зоні проведення АТО, учасників бойових дій тощо”, – зазначив заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван.

Крім того, відновлено оздоровлення та відпочинок дітей у Державному підприємстві України Міжнародний дитячий центр «Артек» та Українському дитячому центрі «Молода гвардія», які функціонують протягом року.

Нагадаємо, питання оздоровлення належать до компетенції Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА. Цей напрям державної соціальної політики здійснюється відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей Чернігівської області на 2016-2020 роки.

На проведення оздоровчої кампанії 2020 року в бюджет Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації було закладено 5,04 млн грн, ще 3,9 млн грн – на функціонування табору «Дивосвіт» (Седнів). З них: 2,7 млн грн передбачалося спрямувати на утримання та ремонт закладу, 1,2 млн грн – на придбання путівок для дітей певних соціально вразливих категорій.

Утім, через неможливість розпочати повноцінний процес оздоровлення, цього року табір «Дивосвіт» не відновив роботу. 1,2 млн грн коштів із цієї статті витрат було направлено Департаментом фінансів ОДА на інші потреби, у тому числі – фінансування нестачі коштів у галузі охорони здоров’я.

“Додатково зі статті витрат на оздоровлення на потреби галузі охорони здоров’я також вилучено 1,8 млн грн. Ці кошти частково спрямовані на забезпечення діяльності комунального некомерційного підприємства «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Чернігівської обласної ради та дитячого протитуберкульозного санаторію «Зелений гай». Таким чином, у 2020 році бюджет на оздоровлення був зменшений на 3 млн грн”, – поінформував Андрій Подорван.

з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

18.08.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова