Україна і світ

У Росії спустили на воду секретну атомну субмарину: що відомо

У Росії спустили на воду секретну атомну субмарину: що відомо

Росія спустила на воду атомний підводний човен “Бєлгород”. Ця субмарина може нести підводні безпілотні літальні апарати, оснащені ядерними зарядами.

Спуск на воду відбувся у російському місті Сєвєродвінськ, що в Архангельській області Росії. За запуском субмарини особисто стежив російський президент Володимир Путін. Щоправда, журналістам заборонили фотографувати чи знімати судно. Про це інформує низка російських ЗМІ.

Робота над розробкою субмарини досі триває, а вже наступного року розпочнуться випробування. Субмарину хочуть ввести в експлуатацію до кінця 2020-го або ж на початку 2021 року.

Відомо, що підводний човен “Бєлгород” у довжину сягає 184 метри. Він зможе нести шість дронів. Безпілотники, за даними американської розвідки, можуть бути введені в експлуатацію у 2027 році.

Підводний безпілотник здатний рухатися на глибині більше одного кілометра зі швидкістю до 70 вузлів, тобто близько 130 кілометрів на годину, а потужність ядерного заряду може досягати двох мегатонн.

У Росії спустили на воду секретну атомну субмарину: що відомо

Зазначимо, що Росія активно працює над розробкою потужної зброї, а також направляє безліч зразків своєї військової техніки до окупованого Криму. На анексованому півострові російські окупанти полюбляють проводити масштабні військові навчання.

Джерело Телеканал новини «24»
23.04.2019