Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У РФ суд заборонив найдавнішу правозахисну групу Меморіал

Верховний суд Росії вніс правозахисний центр Меморіал та міжнародний центр Меморіал до реєстру іноземних агентів. Таким чином, російська влада прийняла рішення про ліквідацію найбільш авторитетної правозахисної організації в Росії.

Меморіал працював над відродженням пам’яті мільйонів людей, страчених, ув’язнених або переслідуваних за радянських часів.

Формально правозахисну групу ліквідували за те, що вона не помітила низку повідомлень у соціальних мережах своїм офіційним статусом “іноземний агент”. Це позначення було надано у 2016 році для отримання фінансування з-за кордону.

У прокуратурі заявили, що міжнародний Меморіал нібито спотворює пам’ять про Велику Вітчизняну війну та створює брехливий образ СРСР як терористичної держави. Крім того, правозахисна група отримує гроші від Заходу за те, щоб зосередити увагу на радянських злочинах, а не на “славному минулому”.

Заснований у 1989 році, Меморіал став символом країни, відкритої світу – і самої себе – у міру того, як Росія почала досліджувати найтемніші сторони свого минулого.

Серед матеріалів, які група не наголосила на своєму статусі іноземного агента, була велика база даних жертв політичних репресій, яку вона зібрала за три десятиліття роботи.

У правозахисній організації заявили, що виправили свої помилки, але подальше закриття є неправомірним.

Міжнародний Меморіал заявив, що оскаржить цю ухвалу верховного суду РФ і знайде законні способи продовжити свою роботу.

Правозахисна організація Amnesty International засудила рішення про ліквідацію Меморіалу та назвала це образою пам’яті жертв радянського ГУЛАГу.

– Міжнародний Меморіал – шановна правозахисна організація, яка невпинно працювала над документуванням звірств та політичних репресій, скоєних за правління Йосипа Сталіна та інших радянських лідерів. Закриваючи організацію, російська влада ображає пам’ять мільйонів жертв ГУЛАГу, – йдеться у повідомленні Amnesty.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-29 11:12:08

Магазин Автозапчастин м.Ніжин