Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У РФ провели випробування ракети Сармат, за їхніми даними, вона здатна обійти всі системи ПРО

Міноборони Росії повідомило, що з космодрому Плесецьк в Архангельській області було запущено міжконтинентальну балістичну ракету Сармат, яка вразила об’єкти на полігоні Кура на Камчатці.

У повідомленні йдеться, що ракета має унікальні характеристики, які дозволяють їй гарантовано долати будь-які існуючі системи протиракетної оборони (ПРО).

За твердженням військового відомства – це найпотужніша ракета з найбільшою у світі дальністю поразки цілей і вона здатна вражати цілі великі відстані, використовуючи різні траєкторії польоту.

У концепції комплексу Сармат акцент робився не на максимальну вагу боєголовок, що закидаються, які можуть бути знищені засобами ПРО, а на доставку нехай меншої кількості боєголовок, але за такими траєкторіями, які суттєво ускладнюють їх знищення навіть перспективними комплексами ПРО.

Використовувані в даному виробі керовані бойові блоки Авангард дають потенційну можливість застосовувати російські та радянські МБР у локальних війнах по стратегії глобального удару, з ураженням стратегічних об’єктів без використання ядерного вибуху.

Вага ракети, дальність польоту

Початкова вага ракети для ураження цілей у США, за його оцінками, становить 150-200 тонн, дальність польоту – 16 тис. км, корисне навантаження – 5 тонн.

Дальність ракети, націленої на західноєвропейські країни, — 9-10 тис. км, стартова маса — 100—120 тонн, максимальна маса, що закидається, — 10 тонн.

Потужність ракети

На думку експертів, одна ракета несе від 10 до 15 боєголовок залежно від їхньої потужності. У разі доставки 10 боєголовок їх потужність оцінюють у 750 Кт кожна.

Технологія орбітального бомбардування з ударом по території США через Південний полюс Землі в обхід розгорнутих коштів американських батарей ПРО дозволяє також здійснювати запуски цивільних космічних апаратів. Ймовірно, саме так утилізуватиметься ракета наприкінці служби, повертаючи істотну частину вкладених інвестицій.

За словами чиновників, США доповіли напередодні російських ракетних випробувань і уважно відстежували їх, повідомило CNN.

За словами двох американських чиновників, Сполучені Штати знали, що Росія планує випробувати міжконтинентальну балістичну ракету у середу.

США знали про вікно запуску та відстежували ракету, і це їх не схвилювало.

За словами джерел, США оцінюють, що ця ракета ще не прийнята на озброєння.

Джерело: CNN, Вікіпедія

Фото: Defence-blog

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-20 22:58:16

Магазин Автозапчастин м.Ніжин