Україна і світ

У Раді зареєстрували проект постанови про перенесення посольства України в Ізраїлі в Єрусалим

Зараз українське посольство розташоване в Тель-Авіві

Джерело: 112.ua

У Раді зареєстрували проект постанови про перенесення посольства України в Ізраїлі в Єрусалим

У Верховній Раді народні депутати зареєстрували проект постанови про перенесення посольства України в Ізраїлі з Тель-Авіва в столицю – Єрусалим.  Про це йдеться в документі №10325.

Проект був отриманий Верховною Радою і переданий на розгляд керівництву 23 травня.

Ініціаторами законопроекту вказані 86 народних депутатів, серед яких – Георгій Логвінський, Борислав Береза, Сергій Каплін, Ніна Южаніна, Борислав Розенблат, Павло Пензенік, Антон Геращенко, Олексій Гончаренко, Вадим Рабінович, Максим Поляков.

Нагадаємо, що Ізраїль вважає Єрусалим своєю єдиною і неподільною столицею, однак Палестинська влада наполягають, щоб Східний Єрусалим належав майбутній арабській державі. Перенесення посольства США у травні 2018 року викликало масові протести серед палестинських арабів.

21 грудня Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію, яка закликає держави не визнавати Єрусалим столицею Ізраїлю.

На поточний момент в Єрусалимі діють посольства США і Гватемали. Парагвай, переніс посольство в Єрусалим, але через кілька місяців повернув його в Тель-Авів.

Про намір перенести посольство в Єрусалим оголосив новий президент Бразилії Жаїр Болсонару. Аналогічну заяву зробив і прем’єр-міністр Румунії Віоріка Денчиле.

У грудні 2018 року Австралия визнала Єрусалим столицею Ізраїлю. Однак, не переносила своє посольство з Тель-Авіва до Єрусалиму, замість цього Австралія відкриє в Єрусалимі представництво з питань оборони і торгівлі.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua