Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

У Раді готують звернення до суддів КСУ із пропозицією піти у відставку

У Верховній Раді збираються підписи під політичною заявою-зверненням до суддів Конституційного суду України з пропозицією подати у відставку.

Про це повідомив перший заступник голови фракції Слуга народу Олександр Корнієнко.

За його словами, добровільна відставка суддів дозволила б перезавантажити Конституційний суд.

Нині вже більше 150 народних депутатів підтримують винесення на розгляд і ухвалення заяви Верховною Радою, уточнила заступник глави фракції Слуга народу Євгенія Кравчук.

Скандальне рішення КСУ

27 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання за недостовірне декларування майна.

28 жовтня Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) закрило доступ до єдиного державного реєстру декларацій про майно, виконуючи рішення КСУ.

НАЗП заявило, що судді ухвалили це рішення в своїх інтересах, оскільки агентство виявило ознаки того, що деякі з них повідомляли недостовірну інформацію.

29 жовтня президент Володимир Зеленський провів термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони, щоб визначити заходи щодо негайного реагування держави на нові загрози і виклики національній безпеці й обороні.

30 жовтня Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект Про відновлення довіри до конституційної судової системи, в якому пропонується припинити повноваження суддів Конституційного суду і оголосити його постанову про е-декларації “недійсною”.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-03 14:09:50