Новини Чернігова

У Прилуках знову не відбулася сесія: чому не прийшли депутати

Позачергова 31-ша сесія Прилуцької міської ради, яка була запланована на 3 лютого, не відбулася. У зв’язку з відсутністю кворуму міська голова Ольга Попенко не змогла розпочати пленарне засідання — на сесію прибули й зареєструвались лише 14 із 34 обраних депутатів.

Початок засідання був запланований на 11:00 годину, в той час на всій території України тривала масштабна повітряна тривога. Запрошені на сесію — а це представники громадських організацій, голови батьківських комітетів закладів освіти, ветерани міста, працівники бюджетної сфери — чекали закінчення тривоги як в сесійній залі, так і в коридорах міської ради. О 12:30, після відбою, Ольга Попенко звернулася до присутніх з оголошенням про неможливість відкрити сесію.

У Прилуках знову не відбулася сесія: чому не прийшли депутати
Ольга Попенко, міська голова Прилук. ФОТО: Суспільне Чернігів

“Ми неодноразово збирали сесію, на яку виносилось більше ніж шістдесят питань. На одній із бюджетних комісій депутати, представники опозиції сказали — зробіть сесію лише з питань, які стосуються проїзду та харчування дітей, медицини та підтримки наших захисників. Ми так і зробили — на заплановану на сьогодні сесію ми винесли лише 16 питань. Як бачите, тут немає прийняття всього бюджету, ми сподівалися, що депутати, які понад рік не ходять на сесію, врешті прийдуть. Але вони проігнорували. З понеділка діти в школах будуть далі без харчування, ми не зможемо сплачувати комунальні послуги в лікарнях, не зможемо закуповувати ліки для онкохворих”.

Секретар міської ради, депутат від “Слуги народу” Роман Гоголь так пояснив відсутність колег на сесії.

У Прилуках знову не відбулася сесія: чому не прийшли депутати
Секретар міської ради Роман Гоголь виступає на сесії. ФОТО: Суспільне Чернігів

“В депутатському корпусі Прилук немає депутатів, які б не хотіли зробити Прилуки кращими та покращити життя містян. Чому так стається, що депутати не ходять на сесії? Можливо, одна з причин це те, що повідомлення про проведення сесії вони отримали лише напередодні увечері й банально хтось не встиг. Важливіше в іншому — я спілкуюся з тими, хто не відвідує сесії та вони кажуть, що втратили довіру до міської влади. Йдеться зокрема про рішення та роботи, які не виконувалися. Хоча вони були сесійно погоджені. Відтак, у більшості депутатів немає бажання працювати з владою, що діє. Оце і є результат. Не треба казати, що ніхто не турбується за дітей, це просто маніпуляція. Я сподіваюся, що військова адміністрація врешті розв’яже проблему Прилук”.

Нагадаємо, 31 січня Ольга Попенко звернулася до голови Чернігівської ОВА зі зверненням ввести військову адміністрацію у Прилуках. В’ячеслав Чаус повідомив — фахівці ОВА вже вивчали процедуру введення військової адміністрації. Проте варто її ще раз проаналізувати з урахуванням заяви. Не дочекавшись висновку області, надвечір 2 лютого Ольга Попенко вирішила скликати сесію.

“Я сьогодні переконана, і це буде нелегко, можливо, ми будемо першопрохідцями, але я переконана, що зробила правильний крок, звернувшись до голови ОВА щодо введення військової адміністрації. І тоді кожен буде розуміти, що він зробив і що він міг би зробити для міста. Але вже буде військова адміністрація”.

Зазначимо, що на офіційному сайті міської ради є інформація про вісім проведених пленарних засідань у 2022 році, на них було ухвалено 162 проєкти рішень. Сесії відбувалися навесні та влітку.

У Прилуках знову не відбулася сесія: чому не прийшли депутати
Депутати, які прийшли до сесійної зали. ФОТО: Суспільне Чернігів

У середині грудня 2022-го відбулася остання в тому році сесія, на якій депутати погодили, зокрема, закупівлю генераторів. Так звана бюджетна сесія, запланована на кінець грудня, не відбулася через відсутність кворуму — більшість депутатського корпусу не погодила проєкт головного фінансового документа міста.

Читайте також

Військові адміністрації у Чернігові та Прилуках: чи можливо і яка процедура

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело: Суспільне мовлення України
2023-02-04 16:22:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин