Новини Чернігова

У Прилуках виготовляють побутові модулі, у яких житимуть військові

Десять побутових модулів для українських військових виготовляють на прилуцькому підприємстві. Їх на замовлення ЗСУ мають відвантажити до кінця року, першу партію із п’яти – відвантажили тиждень тому.

За основу взяли морський металевий контейнер, який облаштують для проживання “під ключ”. Його розмір два метри сорок сантиметрів на шість метрів, висота – два метри дев’яносто сантиметрів.

У Прилуках на замовлення ЗСУ виготовляють побутові модулі, у яких житимуть військові
Металевий контейнер. Фото: Cуспільне Чернігів

“Це 20-ти футовий контейнер і на базі цих контейнерів, ми робимо вагончики — модулі, які можуть бути використані для наших військових. Ми їх почистили, вирізали, утеплили і починають робити внутрішні оздоблення”, — розповіла директорка підприємства Галина Стефанкіна.

У Прилуках на замовлення ЗСУ виготовляють побутові модулі, у яких житимуть військові
Модульний будинок для військових. Фото: Cуспільне Чернігів

Наразі модулі готові на 30%, каже директорка підприємства. При потребі там зможуть проживати 8 людей.

“Щоб вони могли в холодну, вологу пору перепочити в теплі. Ці вагончики будуть облаштовані ліжками, шафами, тумбочками, опалення буде електричними конвекторами. Можна ставити твердопаливні котли, звичайні буржуйки”, — говорить Галина Стефанкіна.

У Прилуках на замовлення ЗСУ виготовляють побутові модулі, у яких житимуть військові
Директорка підприємства Галина Стефанкіна. Фото: Cуспільне Чернігів

Один побутовий модуль на колесах зробили безкоштовно для українських військових на один із блокпостів. Там є двоярусне ліжко, стіл, лави, буржуйка. На потреби ЗСУ підприємство перепрофілювалося із 24 лютого. До цього 20 років під ключ виготовляли модульні конструкції із каркаса чи морських контейнерів: житлові, побутові приміщення, лазні, пральні, сушарні, їдальні, офіси, лабораторії. Загалом виготовили близько двох тисяч об’єктів.

“Основні замовники це підприємства нафтогазовидобувної галузі, сільськогосподарські підприємства, дорожні служби, на цей час військові. Виготовили в цьому році, після початку війни, вагон-душову для посольства США в Київ”, — каже жінка.

Нині також працюють над створенням модульних станцій для очищення води, модульного гуртожитку для аграрного підприємства на Херсонщині. У таких модулях можуть тимчасово проживати і люди, які втратили житло під час бойових дій. У вагончику розміром три на дев`ять метрів можна розмістити дві спальні, невеличку кухню і санвузол із душовою кабіною, унітазом, умивальником та бойлером.

Детальніше у сюжеті:

Читайте також

На Чернігівщині встановлять додаткові модульні містечка

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело: Суспільне мовлення України
2022-11-28 20:19:05

Магазин Автозапчастин м.Ніжин