Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму

У Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму

У сучасному світі, де всі змагаються за місце під сонцем і намагаються досягти невидимих вершин, працьовитість, старанність у роботі стали професійно важливими для будь-якої професії. Але іноді межа між просто сумлінністю та залежністю від роботи напрочуд тонка. Надмірна працьовитість може свідчити про трудоголізм – одну із форм психологічних залежностей, а зовсім не позитивну рису характеру.

Найчастіше до трудоголізму схильні люди інтелектуальної праці. Серед них і педагоги, які постійно «несуть» свою роботу додому. Усе це впливає як на фізичне, так і на психологічне здоров’я. Тож дуже важливо запобігти негативним емоційним станам, зберегти психоенергетичний баланс і навчитися контролювати свої емоції, поведінку, а також оволодіти прийомами тайм-менеджменту.

Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників, дбаючи не лише про професійний розвиток освітян міста, але й про їхнє психологічне здоров’я, упевнений, що тема трудоголізму насамперед має бути висвітлена практичним психологам і соціальним педагогам, адже вони, як ніхто інший у закладі освіти, повинні знати та використовувати методи роботи із запобігання трудоголізму серед педагогічних працівників.

У понеділок, 6 грудня, практичні психологи Прилуцького Центру творчості дітей та юнацтва Лариса Борсяк та Олена Супруненко провели для професійної спільноти фахівців психологічної служби ЗЗСО тренінг із діагностичним практикумом і з використанням методів арт-терапії «На шляху до нової якості життя. Як вийти з трудоголізму і не зійти з розуму».

Модератором заходу була Ірина Огорілко, психолог Прилуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Учасники інтерактиву розібралися в причинах й індикаторах трудоголізму; вчилися, яким чином можна здійснювати профілактику трудоголізму в педагогічних працівників через відновлення внутрішніх емоційних і психологічних ресурсів; «приміряли» на себе методи відновлення та регуляції власних психоемоційних станів.

Виконання вправ «Я на роботі», «Коло дня», «Трудоголізм: за і проти», «Чим відрізняються мої робочі дні тижня?», «Моє професійне дерево» підтвердило, що професії типу «людина – людина» можуть втягувати у проблему трудоголізму значно сильніше й інтенсивніше, ніж будь-які інші.

Лариса Борсяк провела кілька ресурсних тілесно-терапевтичних вправ, серед яких авторська гра-руханка «Бутерброд».

Олена Супруненко навчила колег використовувати методи арт-терапії, зокрема «Малювання на склі».

Учасники тренінгу також продіагностували себе на предмет того, як робота впливає на їхнє здоров’я; розширили свої знання про методи самодопомоги у випадку перевтоми на роботі; ознайомилися з антистресовою гімнастикою після важкого робочого дня; отримали психологічні поради щодо збереження психічного здоров’я.

Як результат участі в подібному заході практичні психологи та соціальні педагоги ЗЗСО отримали цілий арсенал знань, практичних навичок, діагностичного інструментарію для здійснення роботи із профілактики трудоголізму серед педагогічних працівників.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

08.12.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин