Місто і регіон

У прокуратурі відбулась координаційна нарада

У прокуратурі відбулась координаційна нарадаУ п’ятницю, 16 лютого, під головуванням керівника місцевої прокуратури Павла Герасименка за участю керівників правоохоронних відомств Ніжинського, Козелецького, Бобровицького та Носівського районів
проведено координаційну нараду щодо ефективності взаємодії правоохоронних органів у сфері протидії злочинності, у тому числі на її пріоритетних напрямах.

Відкриваючи захід керівник прокуратури зазначив, що спільними зусиллями правоохоронних органів забезпечено стабілізацію злочинності в регіоні, рівень якої зменшився на 23,4%.

Зменшилася кількість облікованих тяжких злочинів – на 32,7%, середньої тяжкості – на 17,4%. Суттєво знизилася кількість злочинів проти власності (-30%), з них на 30,1% – крадіжок, 37,5% – грабежів, 37% – розбоїв, не зареєстровано жодного вимагання. На 25,0% менше зареєстровано злочинів проти життя та здоров’я особи, у тому числі тяжких тілесних ушкоджень на 47,1%, тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого на 33,3% (з 6 до 4).

Динаміка злочинів вчинених неповнолітніми -53%, особами у стані алкогольного сп’яніння -45,5%.

Відсоток розкриття кримінальних правопорушень за підозрою загалом є середньообласним 45%. Вказаний результат досягнуто за рахунок Ніжинського району та м. Ніжина (58,2%), разом з тим, по Бобровицькому (37,4%), Козелецькому (34,5%) та Носівському (36,7%) він є значно нижчим.

У прокуратурі відбулась координаційна нарадаДля розгляду до суду направлено 578 кримінальних проваджень проти 475 у 2016 році (+22%), у тому числі 534 обвинувальні акти проти 457, 44 клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності проти 18.
До суду направлено 2 обвинувальні акти за фактом вчинення корупційних правопорушень, 3 – у бюджетній сфері, 7 – щодо порубок лісу та незаконного обігу деревини.

Разом з тим, керівник прокуратури зауважив, що повною мірою подолати негативні тенденції у структурі та динаміці злочинності, передусім на пріоритетних напрямах, не вдалося, що вимагає подальшого удосконалення співпраці правоохоронних органів.

Зокрема, збільшилася кількість облікованих особливо тяжких злочинів на 18% (по області 6,1%), у першу чергу за рахунок умисних вбивств, ріст яких складає 75% (14 проти 8).

Потребує активізації протидія злочинам проти волі, честі та гідності особи, передусім виявлення псевдолікувальних закладів та реабілітаційних центрів, де проти волі, за винагороду, утримуються алко- та наркозалежні особи з метою нібито лікування.

Проблемним залишається відсутність планування в роботі щодо виявлення та розкриття злочинів, схожих за предметом посягання, способом вчинення, іншими вираженими ознаками, які свідчать про причетність до них одних і тих же осіб та їх груп.

Наголошено на необхідність активізації правоохоронних органів у сфері протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, оскільки за рік викрито лише 4 наркозбувачі канабісу.

Жодного наркозбувача не викрито на території Бобровицького, Носівського та Козелецького районів.
Незадовільною є робота правоохоронних органів щодо виявлення кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля. Не забезпечено дієвої протидії кримінальним правопорушенням у сфері незаконної порубки лісу.

Потребує уваги та координації спільних дій законність використання бюджетних коштів, зокрема при проведенні закупівель товарів та послуг, повноти виконання укладених за результатами тендерів договорів, зокрема і щодо ремонту доріг.

Зважаючи на розвиток аграрного сектору економіки, значна кількість порушень допускається при використанні земель, насамперед сільськогосподарського призначення. Особливої уваги потребує розслідування кримінальних правопорушень у земельній сфері.

Керівники правоохоронних відомств у співдоповідях інформували про вжиті заходи, шляхи активізації боротьби зі злочинними проявами в регіоні.

За підсумками наради узгоджено першочергові спільні заходи, спрямовані на утвердження законності та протидії злочинності на підвідомчій території.

Джерело: Уездные новости
20.02.2018

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи