Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У прес-службі президента Болгарії уточнили його заяву щодо Криму

Прес-служба президента Болгарії Румена Радева опублікувала пояснення щодо його позиції щодо тимчасово окупованого Криму. У ній зазначається, що анексія півострова – це порушення міжнародного права і це є чіткою позицією Болгарії.

— З юридичного точки зору Крим належить Україні, і наша країна неодноразово заявляла про підтримку її суверенітету та територіальної цілісності.

Водночас, як наголосив президент Румен Радев у передвиборчих дебатах, “наразі Крим контролюється Росією”, і зрозуміло, що силою цю проблему вирішити не можна, – йдеться в повідомленні.

У прес-службі Радева наголошують, що президент неодноразово висловлював занепокоєння “цією фактичною ситуацією, що призводить до напруженості у міжнародних відносинах і особливо в Чорноморському регіоні, що має пряме відношення до безпеки Болгарії та її союзників”.

Під час передвиборчих дебатів у прямому ефірі Румен Радев назвав тимчасово окупований Крим “територією Росії”. Його опонент Анастас Герджиков парирував його та сказав, що Крим – територія України незалежно від того, який прапор над ним майорить.

19 листопада МЗС України викликало посла Болгарії в Києві Костадіна Коджабашева через заяви Радева.

Очільник МЗС Дмитро Кулеба переконаний, що президент Болгарії Румен Радев своєю заявою про “російський” Крим завдав удару дружнім відносинам з Україною.

Заяву Радева також розкритикували у посольстві США. Там нагадали, що Болгарія була серед країн, які заявили на саміті Кримської платформи у серпні, що Крим – це невід’ємна частина України.

Джерело: BGNES News Agency

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-23 12:24:09

Магазин Автозапчастин м.Ніжин