Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У поліції пояснили механізм доставки ухилянтів до ТЦК

Фото: Нацполіція

Підрозділи Нацполіції доставляють до ТЦК осіб, які ухиляються від призову, після отримання звернень від територіальних центрів комплектування та соцпідтримки.

Про це розповів начальник Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Максим Ахрамєєв в етері Радіо Свобода.

Ахрамєєв зазначив, що після звернення ТЦК поліцейські вносять інформацію до єдиного обліку інформаційної підсистеми Нацполіції та починають перевірку.

Зараз дивляться

– Після встановлення таких осіб ми доставляємо – виключно доставляємо – до найближчого ТЦК та СП з метою з’ясування всіх обставин та складання адміністративного протоколу уповноваженим офіцером ТЦК згідно зі статтею 210 КУпАП, – сказав правоохоронець.

Начальник департаменту додав, що вже у ТЦК складається постанова про адміністративне правопорушення та встановлюються обставини неприбуття за повісткою.

Якщо особа, щодо якої винесена постанова, зможе довести, що не з’явилася за повісткою з поважних причин, то адміністративна справа закривається. В іншому разі складається постанова про накладення адміністративного штрафу.

Ухилення від мобілізації

У 2023 році, за даними Опендатабот, за ухилення від несення військової служби засудили майже 1 300 українців. Зокрема, в 60 випадках обвинувачені отримали реальні строки ув’язнення.

У 2024 році за ухилення від несення військової служби було винесено 120 вироків. У сервісі зазначили, що це становить 54% від загальної кількості вироків за цією статтею за увесь 2022 рік.

Джерело: Радіо Свобода

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-02 14:25:07