Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

У НСЗУ хочуть збільшити тариф за виходжування недоношених немовлят до 194 тис. грн

Національна служба здоров’я хоче збільшити тариф за виходжування недоношених немовлят до 194 тис. грн.

За даними НСЗУ, в Україні щороку передчасно народжується близько 20 тис. дітей, тобто кожен 15-й новонароджений. На ліки для підтримки перших місяців життя, виходжування та реабілітацію цих немовлят необхідні значні кошти.

 – До впровадження Програми медичних гарантій, практично усі фінансові витрати – а це до 100 тис. грн – лягали на родину. Цьогоріч НСЗУ у програмі визначила надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках пріоритетною послугою. Вона є безоплатною для родини. А за порятунок такого немовляти медичний заклад отримує кошти за підвищеним тарифом, – йдеться у повідомленні.

Наразі за останніх шість місяців допомогу отримали близько 19,5 тис. малюків, які народились передчасно з масою тіла до 1,5 кг.

Цьогоріч тариф на надання неонатальної допомоги у Програмі медичних гарантій становить від 26 тис. грн. до 98,5 тис. грн. На сьогодні ці заклади отримали вже понад 716 млн грн.

У 2021 році НСЗУ пропонує збільшити середньозважений тариф на надання такої допомоги до 42 тис. грн, при цьому тариф за виходжування новонароджених з масою тіла до 1,5 кг буде 194 тис. грн. Але це залежить від того, чи відбудеться збільшення бюджету Програми медичних гарантій на 2021 рік.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-10-26 15:02:45