Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Новому Білоусі збереглася унікальна дерев’яна церква з дзвіницею

  • У Новому Білоусі збереглася унікальна дерев’яна церква з дзвіницею
  • У Новому Білоусі збереглася унікальна дерев’яна церква з дзвіницею
  • У Новому Білоусі збереглася унікальна дерев’яна церква з дзвіницею

Нині в нашій області таких дзвіниць, як дзвіниця Троїцької церкви в Новому Білоусі, на жаль, уже немає. щоправда, до другої половини ХІХ ст. їх було дуже багато, однак спочатку з ними почав «війну» синод, із програмою прибудови дзвіниць до церкви, в синодальному стилі. Що недонищили церковні чиновники Російської імперії, донищили «совєти». Про це зазначає чернігівський історик Олександр Бондар.

На щастя, дзвіниця під Черніговом вистояла.

«Щодо датування, то тут важкувато, ймовірно, вона збудована або на межі XVIIXVIII ст., одночасно з церквою, або ж не пізніше першої половини XVIII ст. Загалом дзвіниця дуже архаїчна за формами та слугувала надбрамною спорудою. Трошки підрихтована у ХІХ ст., усе ж у своїй основі повністю збереглася всередині ідеально. Я не знаю, як, але її слід берегти, як зіницю ока, інших таких я не знаю на всьому Лівобережжі, вона остання», – зазначає Олександр Бондар.

А ще він радить усім, як потеплішає, неодмінно помилуватися архітектурною перлинкою. Адже дзвіниця і церква – прекрасний зразок дерев’яного монументального зодчества Козацької доби, причому не фінального його етапу, а саме становлення.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

31.03.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова