Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У ніжинській Спасо-Преображенській церкві знову замироточила ікона

У ніжинській Спасо-Преображенській церкві знову замироточила ікона

Мироточить ікона святителя Іоана (Максимовича), архієпископа Чернігівського, митрополита Тобольського, уродженця Ніжина. Вперше ця ікона почала виділяти миро у 2019 році.

Після реставрації куполів Спаського собору, внутрішня частина будівлі залишалася аварійною. Тому постійні богослужіння громада звершувала у відреставрованому бічному приділі. А у самому храмі потроху, силами прихожан та меценатів, велися реставраційні роботи. Внутрішня центральна частина собору була підготовлена для повноцінного храмового богослужіння. 19 серпня 2019 року, на Спаса в новому престолі вперше за останні 100 років відбулося перше архієрейське богослужіння — Літургія із всенічним бдінням з хіротонією (християнський обряд, під час якого відбулося таїнство поставлення в священнослужителі).

” Тоді готуючись до служби було віднайдено ікону святителя Іоана (Максимовича), архієпископа Чернігівського, митрополита Тобольського, уродженця Ніжина. Цю ікону було написано майстром паном Олександром Кошелем для одного з храмів Московського Патріархату, але замовник відмовився від неї, як «неканонічної». Тож іконописець передав образ до Преображенського собору. Спочатку її планували встановити на фасаді церкви, вона була написана на плоскому шифері, але вирішили її обрамити (нині вона в кіоті за склом) . Її встановили на почесному місці у вівтарній частині, а за кілька днів до храмового свята побачили на іконі миро. Миро помітили на плечі, біля правиці. – розповів пастирь громади о. Петро Гавриш.

Цьогоріч, 23 червня у 306 річницю від дня упокоєння нашого земляка, видатного церковного діяча святителя і митрополита Іоанна Тобольського у храмі відслужили акафіст, і наступного дня ікона знову замироточила. Цьогоріч миро з’явилося на тому «неканонічному написі». Прихожани моляться. Вбачають у цьому милість Божу та заступництво нашого угодника Іоанна Тобольського – зазначає отець Петро.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

19.07.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова