Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Ніжині вшанували жертв трагедії в Бабиному Яру

У Ніжині вшанували жертв трагедії в Бабиному Яру

6-7 листопада 1941 року в Ніжині відбулися масові розстріли євреїв. Їм було наказано зібратися в одному місці і потім колоною вирушити на околицю міста. За свідченнями очевидців, у колоні було приблизно п’ятсот осіб, частину євреїв привезли на машинах. На розстріл до кар’єрів цегельного заводу вивозили окремо чоловіків, жінок і дітей.

До Ніжина звозили євреїв із сіл району, Бобровиці, Носівки, розстрілювали біженців з інших міст.

Дані щодо загиблих відрізняються, оскільки визначити точну кількість жертв у місті Ніжин неможливо. Відповідно до німецьких звітів, у Ніжині було знищено 325 осіб. Цифра 325 – лише відомі прізвища єврейських сімей, які залишились в Ніжині на момент окупації. Як вважають місцеві дослідники, 6 – 7 листопада загинуло понад 500 ніжинських євреїв. В актах Надзвичайної державної комісії від 1944 року зазначено, що на території Клінкерного заводу в трьох могилах поховано 713 осіб.

5 листопада заступник міського голови Сергій Смага, представники управління культури і туризму, рідні загиблих, ніжинці зібралися на місці масового розстрілу євреїв м. Ніжина, у Ніжинському Бабиному Яру, де встановлений пам’ятник безневинно убитим.

Сьогодні присутні згадали ті страшні, жорстокі дні 1941-го…Хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Голокосту, запалили свічки та поклали квіти до пам’ятного знака.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

05.11.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин