Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

У Ніжині вперше відбувся форум «Чернігівщина & країни Балтії. Регіональний вимір»

Як вже повідомляв сайт «УН», вчора, 21 жовтня, стартував форум «Чернігівщина & країни Балтії. Регіональний вимір». Перший день заходу пройшов на базі готельного комплексу в с. Снов’янка Чернігівської області.

На захід зібралися представники центральних органів влади України, дипломатичного корпусу, торгово-промислових палат, бізнес-асоціацій, ділових кіл країн Балтії та Чернігівщини.

Сьогодні, 22 жовтня, відбулася друга частина форуму. Захід пройшов у Ніжині ВПЕРШЕ. Це вже традиційний форум експортерів Чернігівщини. Але ідея – провести його з країнами Балтії – належить Ніжинському міському голові Олександру Кодолі у співпраці з керівництвом області.

У форумі взяли участь міський голова Олександр Кодола, секретар ради Юрій Хоменко, радник міського голови Сергій Охонько, фахівці відділів міської ради, представники підприємств та організацій Ніжина.

Серед почесних гостей: Олександр Петров – офіційний представник ТПП України в Латвії (Торговий дім України в Латвії), В’ячеслав Редько — представник Торгово-промислової палати Латвії в Україні, Руслан Гашев – голова правління ПрАТ «Експортно-кредитне агентство», Олександра Хомик – директор Департамент економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації, Юлія Федосенко – заступник директора Департамент економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації, Стасіс Каушиніс – директор Фонду сприяння захисту громадян (Литва), Віктор Власенко – начальник відділу зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної діяльності та міжрегіонального співробітництва Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації. 

Присутніх привітав міський голова Олександр Кодола.

«Щира подяка всім нашим організаторам форуму. Тут присутні місцеві підприємці, виробники, експортери. Сьогодні відбудеться їхня презентація. Гості ознайомляться з потенціалом Ніжина. Для них буде проведено екскурсію містом, яке має більш ніж 1000-літню історію. Нехай цей форум принесе конкретні результати!» — побажав Олександр Михайлович.

Слово надали гостям заходу.

«Дуже добре, що цей форум вийшов на рівень регіону. Наша задача – привести на Чернігівщину інвесторів з Латвії. Вчора, під час першого дня форуму у Чернігівському районі, ми почули від міського голови Ніжина про амбітні плани у вашому місті. Той потенціал, який має ваш регіон, потрібно показувати. «Без контактів немає контрактів», – це моя улюблена фраза. Отже, сьогодні  ми контактуватимемо заради майбутніх контрактів. Сподіваюся, наступна делегація, яка приїде до вас з Латвії, буде більш масштабною», — зауважив представник Торгово-промислової палати Латвії в Україні В’ячеслав Редько.

«Вчора до нас на Чернігівщину завітало більш ніж 100 учасників форуму. Прибули посли з країн Балтії, з трьома ми поспілкувалися в режимі онлайн. Це вже п’ятий форум експортерів на Чернігівщині. Але цього разу ми обрали саме країни Балтії. І це не випадково. Ми розцінюємо ці країни як вікно в Європу. А наша область є однією з тих в Україні, хто нарощує експорт. Тому ми зацікавлені у такій співпраці», — зазначила директор Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації Олександра Хомик.

Фахівці інвестиційного відділу Ніжинської міської ради Тетяна Плетньова і Владислав Лях ознайомили присутніх з презентацією Ніжинської громади. Також йшлося про здобутки громади, міжнародну співпрацю, туризм, реалізовані та інвестиційні проекти.

Підкреслювалося, що наразі у Ніжині нараховується 196 юридичних осіб, 3,5 тис. фізичних осіб-підприємців, 13 промислових підприємств. Низка аграрних підприємств заслуговує на окрему повагу. Серед них — «Дари Чернігівщини», «Ніжин Агроінвест», «Сяйво» та ін.

Презентації своїх підприємств представили наступні експортери: ПП «Грівас» (директор Дмитро Щербина) – розробка і виробництво обладнання для виготовлення пористих бетонів, ПрАТ «Завод Ніжинсільмаш» (голова правління Володимир Коробко) – розробка, серійний випуск та реалізація технологічного устаткування для птахівництва, ТОВ «Ніжинський механічний завод» та ТОВ «Ніжин Механізація» (Олена Каленіченко) – виробництво технологічного обладнання, ПП «Копиця» (директор Наталія Копиця) – виробництво м’якої іграшки, фермерське господарство «Ніжин Агроінвест» (директор Андрій Білий) – вирощування ягід, горіхів, плодових дерев. Прикметно, що сьогодні Андрій Білий перебуває на діловій зустрічі в Естонії. Це наявний приклад налагодження економічних зв’язків ніжинського фермера з колегами з країни Балтії.  

Після офіційної частини делегація учасників форуму відвідала ТОВ «Метекол», яке займається розробкою і виробництвом медичного обладнання та науково-технічної продукції, а також ТОВ «Жиркомбінат». Гостям надали можливість скуштувати вершкове масло власного виробництва. Продукція прийшлася їм до вподоби.

Представник Торгового дому України в Латвії Олександр Петров, представник Торгово-промислової палати Латвії в Україні В’ячеслав Редько виявили неабияку зацікавленість роботою даних підприємств. З керівниками обговорювалися пропозиції, які згодом можуть перерости у контракти.

Гості зауважили, що наразі бізнес в Україні переживає не найкращі часи, але ніжинським підприємствам вдається успішно працювати. Чимала заслуга у цьому – керівників і трудових кадрів.  

Журналіст «УН»  попросила  поділитися враженнями від форуму директора Фонду сприяння захисту громадян з Литви Стасіса Каушиніса.

«Я відвідав чимало міст в Україні. Зокрема, побував у Києві, Львові, ось тепер – у Чернігові та Ніжині. Хочу сказати, що невеликі міста подекуди навіть краще від мільйонників. Мені сподобався Чернігів, яким я прогулявся вчора увечері. Вразило світло. Багато світла у вечірньому місті. Якась надзвичайна атмосфера! Мені сподобався ваш мер. Видно, що він – цілеспрямована людина. Пропонує інвесторам багато проектів. У Ніжина все вийде», — підкреслив  Стасіс Каушиніс.

Звичайно, вийде. Задля цього і працює Ніжинський міський голова Олександр Кодола та його команда.   

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора

Джерело: uezd.com.ua
2021-10-22 20:02:02

Магазин Автозапчастин м.Ніжин