Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

У Ніжині відбулися урочистості з нагоди Дня захисників і захисниць України

Сьогодні, 14 жовтня, в Україні відзначають День захисників і захисниць, День Українського козацтва, день створення Української повстанської армії, а віряни святкують Покрови Пресвятої Богородиці.

Державним святом День захисника України став у 2015 році з ініціативи п’ятого президента України. Таке рішення прийняте з метою «вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості».

З Днем українського козацтва пов’язане святкування Покрови, адже саме Матір Божу козаки вважали своєю небесною заступницею й покровителькою.

Славну когорту мільйонів героїв, загиблих у різні часи за соборність та волю України, вже у ХХІ столітті поповнили Герої Небесної Сотні та тисячі наших земляків, які загинули за час неоголошеної війни на сході України.

З нагоди свят у Ніжині, у сквері Незалежності, відбулися молебень, мітинг та покладання квітів.

У центрі уваги – ветерани АТО.

В урочистостях взяли участь Ніжинський міський голова Олександр Кодола, заступник міського голови Ірина Грозенко, секретар міської ради Юрій Хоменко, радники міського голови Сергій Охонько, Ольга Орел, керуючий справами виконкому Валерій Салогуб, а також військовослужбовці, депутати, школярі, представники громадських організацій, політичних партій, трудових колективів.

Священнослужитель о. Сергій відслужив молебень за загиблими військовослужбовцями.

«Божа правда і сила – на нашому боці! Ми повинні вклонитися нашим хлопцям за те, що вони зробили все, аби ми жили. Царство їм небесне та вічний спокій!» — промовив священнослужитель.

Відразу з чотирма святами привітав присутніх Ніжинський міський голова Олександр Кодола.

«Дякуємо нашим воїнам, які охороняють незалежність та суверенітет нашої держави. Міцного всім здоров’я, миру нашому місту та Україні. Щоб Покрова всіх оберігала!» — підкреслив Олександр Михайлович.

 З нагоди свята міський голова нагородив грамотами низку військовослужбовців.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих на сході країни.

До підніжжя пам’ятника борцям за Незалежність України лягли живі квіти.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора

Джерело: uezd.com.ua
2021-10-14 15:46:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин