Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

У Ніжині урочисто відкрито другу чергу елеватора Баришівської зернової компанії

Лише кілька місяців тому, на початку лютого 2021 року, Баришівська зернова компанія «Grain Alliance» заклала капсулу під будівництво сучасного елеватору, а вже сьогодні, 2 листопада, оголошено про відкриття другої черги.

На урочисту подію завітали Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг, Генеральний директор «Grain Alliance» Євген Радовенюк, Міністр розвитку громад та території України Олексій Чернишов, голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко, голова Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслав Чаус, Ніжинський міський голова Олександр Кодола.

Генеральний директор «Grain Alliance» Євген Радовенюк нагадав, що будівництво елеватора в Ніжині було розпочато ще у 2017 році, раніше на цьому місці росли чагарники. А вже у 2019-му об’єкт запрацював на повну потужність. До першої черги входили повний комплекс обладнання для приймання, доробки й відвантаження збіжжя, а також два металевих силоси, що вміщують 24 тис. тонн. Загальна вартість першої частини проєкту становила 75 млн. гривень.

Євген Радовенюк відмітив, що елеватор — це яскравий приклад розвитку території на Чернігівщині, зокрема, у Ніжині. Даний проект втілений у життя завдяки тісній співпраці із місцевою владою. Керівник зернової компанії щиро подякував Ніжинському міському голові Олександру Кодолі та його команді за всіляку підтримку і порозуміння.

Зазначимо, що у 2019 році група компаній «Grain Alliance» отримала кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку в сумі 10 млн євро, щоб розширити потужності для зберігання зернових з упровадженням енергоефективних технологій, а також придбання сільськогосподарської техніки. Торік Баришівській зерновій компанії вдалося залучити ще один кредит ЄБРР у сумі 7 млн євро. Кредитні кошти спрямовані на поліпшення інфраструктури для логістики, зберігання й транспортування продукції.

Міністр розвитку громад та території України Олексій Чернишов підкреслив, що Ніжинський елеватор Баришівської зернової компанії «Grain Allaince» — унікальне промислове підприємство України. У своїй роботі елеватор зовсім не використовує газ і працює на твердопаливних пелетах. Крім того, це – приклад вдалих іноземних інвестицій, які розвивають громади та створюють нові робочі місця.

«На таких підприємствах зростають проактивні фахівці та формується потужний промисловий потенціал нашої країни. Впевнений, це підприємство стане прикладом для багатьох подібних комплексів в Україні», — зауважив О. Чернишов.

«Ми бачимо, як надскладно Україна входить в нинішній опалювальний сезон. Існує також багато політичних моментів. На тлі наявних проблем шведський інвестор робить такий внесок в економіку України і Чернігівщини, зокрема. Щиро дякую всім, причетним до цієї справи: пану міністру, обласному керівництву, міському голові Ніжина за проведену колосальну роботу!» — наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг.

Ніжинський міський голова Олександр Кодола привітав гостей і щиро подякував за увагу до Ніжинської громади, за те, що знайшли час і змогли відвідати урочисту подію — відкриття елеватора у Ніжині.

«Елеватор – це зразок тісної співпраці шведського капіталу, посольства Швеції, Європейського банку, українських виробників, у яких придбано обладнання, а також 40 жителів Ніжина, котрі тут працюють. Ніжинський елеватор Баришівської зернової компанії є прикладом успішного розв’язання гострих питань, пов’язаних із забрудненням довкілля, оскільки підприємство використовує виключно екологічне паливо. Та насамперед новий проєкт — це розширення й зростання місцевої громади, області та всієї України, нові можливості для розвитку і бюджетних надходжень. Дякую нашим міжнародним партнерам – Європейському банку реконструкції і розвитку – за підтримку таких проєктів та плідну співпрацю. Також ми вітаємо шведських інвесторів і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю заради розвитку Ніжинської громади», — підкреслив Олександр Михайлович.

По завершенню урочистої частини високоповажним гостям було запропоновано внести свій символічний внесок до будівництва елеватора – закласти останні цеглини.

Довідка. «Grain Alliance» — прогресивний сільськогосподарський оператор в Україні, що має понад 20-річний досвід успішного ведення сільського господарства. Зерновий альянс обробляє в Україні близько 55 тис. гектарів сільськогосподарських земель у Київській, Черкаській, Полтавській, Хмельницькій і Чернігівській областях. На сьогодні «Grain Alliance» має шість зернових елеваторів із сумарною сушильною та зберігальною потужністю понад 260 тис. тонн. Це елеватори в Березані (52 тис. тонн), Баришівці (15 тис.), Яготині (54 тис.), Ярмолинцях (15 тис.), Ніжині (24 тис.) та Пирятині (101 тис. тонн). Три з них мають доступ до залізниць, що забезпечує збільшення потужностей.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора

Джерело: uezd.com.ua
2021-11-02 18:20:02

Магазин Автозапчастин м.Ніжин