Місто і регіон

У Ніжинській РДА відбулись урочистості до Дня Соборності – ПравдаТУТ Ніжин

З нагоди відзначення знаменної події – 100-річчя Соборності України в райдержадміністрації відбулися урочистості.

Сотні років наша держава, як і церква, намагалися отримати вистраждані десятками поколінь незалежність і суверенітет. Тож досить символічно, що напередодні такої поважної дати – прийняття Акту злуки Україна отримала Томос, який засвідчує створення автокефальної української церкви.

Хвилиною мовчання присутні вшанували борців за Україну всіх поколінь, і тих, хто в 1919 році прагнув єдиної держави, і тих, хто стоїть сьогодні на її рубежах.

Вітаючи зі знаковими датами земляків, голова РДА Вячеслав Івашин зазначив, що сьогоднішня війна лише доводить, що події столітньої давнини не втратили актуальності, що бій за цілісність України й далі триває. Настав час припинити випробування і страждання держави і її народу, взятися за розбудову країни, розвивати економіку, покращувати життя людей, посилювати свої позиції на міжнародній арені, аби Україну не лише знали, а й поважали, рахувалися з нею.

Вячеслав Анатолійович вручив: Почесні грамоти Чернігівської ОДА – Безуглівському сільському голові Людмилі Андрусенко та керівнику СПОП «Ксена» Григорію Макаренку; Подяки голови ОДА – заступнику директора Безуглівського НВК Галині Андрусенко, директору Крапивнянського НВК Олені Ляшенко, директору Світанківського музею Чесько-словацько-української дружби Анатолію Величенку, старості с. Шатура Людмилі Петренко, директору «Заньківське» Максиму Давиденку, голові Вертіївської ОТГ Ігорю Морозу, заступнику директора з адміністративно-господарської роботи НАТІ Андрію Іванівському. Подяки голови РДА з рук Вячеслава Івашина отримали: директор Світанківського НВК Лариса Кукало, лікар-травматолог ЦРЛ, член громадської ради при РДА Володимир Півторацький та його колега по громадській діяльності Олександр Гомоляко.

Україна – це я, Україна – це ти, Україна – це ми! Саме цими словами із пісні розпочав виступ голова районної ради Олег Бузун. Вони наголошують, що від кожного з нас залежить благополуччя країни, в якій ми живемо.

Грамотами районної ради Олег Віталійович нагородив: директора територіального центру УСЗ Ніжинської РДА Галину Рожен, заступника редактора газети «Ніжинський вісник» Олександра Василенка та директора Крутівського ДНЗ «Веселка» Аллу Нещерет.

Вітання з найкращими побажаннями від народного депутата України Олександра Кодоли передала його помічник Тамара Стратілат.

Потужний голос Сергія Юскевича, колоритний – Каті Ярмоленко, запальний – Артура Тищенка – кожен виконував патріотичну пісню, і всі вони проймали до сліз. Як і літературно-музична композиція у виконанні учнів Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ст., яку з ними підготувала заступник директора школи з навчально-виховної роботи Лариса Бисько.

За матеріалами Олени Найди

Фото Євгенії Нечваль

 


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua