Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Місто і регіон

У Ніжинській громаді пройшов тренінг з діяльності Піклувальних рад при закладах освіти

14 серпня 2020 року у Ніжинській громаді пройшов міні-тренінг з діяльності Піклувальних рад при закладах освіти для освітян, представників міської ради, членів дорадчих органів, активних батьків та громадськості.

Під час тренінгу його учасники ознайомились з основами відкритості бюджетної інформації, дізнались про права піклувальної ради, обговорили практичні питання її діяльності. Також спланували майбутнє висвітлення діяльності закладів освіти та самої піклувальної ради. А під час виконання вправ учасники тренінгу обговорили можливі ідеї проєктів для освітніх закладів. А також спробували скласти план діяльності із зазначенням можливих партнерів та виклнавців за різними напрямками реалізації проєктів. 

Діяльність здійснюється в межах реалізації проєкту «Діємо» за менторської підтримки експертки Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» Тетяни Романової.

Як розповіла експертка Партнерства Тетяна Романова: «Головна мета цього проєкту – посилення в об’єднаних громадах прозорості та відкритості у сфері освіти і медицини. В тому числі й через створення піклувальних рад при закладах освіти. І від того, наскільки активними будуть члени Піклувальних рад, настільки й ефективна буде їх діяльність як для самої школи, так і для всієї громади». 

Нагадаємо, що 29 квітня 2020 року на сесії міської ради було прийнято рішення щодо створення піклувальних рад при закладах загальної середньої  освіти в Ніжинській громаді. І до 1 вересня має завершитись процес створення піклувальних рад та затвердження їх персонального складу. 

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», піклувальна рада:

– аналізує та оцінює діяльність закладу загальної середньої освіти і його керівника;

– розробляє пропозиції до стратегії та перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти та аналізує стан їх виконання;

– сприяє залученню додаткових джерел фінансування, що не заборонені законом;

–  проводить моніторинг виконання кошторису закладу освіти і вносить відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду керівником закладу загальної середньої освіти;

–  має право звернутися до центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти щодо проведення позапланового інституційного аудиту закладу освіти;

–  може вносити засновнику закладу освіти подання про заохочення керівника закладу освіти або притягнення його до дисциплінарної відповідальності з підстав, визначених законом;

– здійснює інші повноваження, визначені установчими документами закладу освіти.

Окрім того, нагадуємо, що наразі триває набір до Піклувальних рад при кожному закладу освіти Ніжинської громади. Якщо ви активні батьки чи представник громадського сектору і бажаєте брати участь у розвитку школи – запрошуємо до Піклувальної ради. 

Записатись до Ради та за деталями звертайте до Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області (т.2-37-30, Надія Пономаренко), або до конкретного закладу загальної середньої освіти Ніжинської громади. 

За інформацією сектору інвестиційної діяльності 

відділу економіки та інвестиційної діяльності

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: http://nizhynrada.gov.ua/
2020-08-17 12:51:06