Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

У Ніжинській громаді будуть діяти нові ставки земельного податку на три категорії земель

У Ніжинській громаді будуть діяти нові ставки земельного податку на три категорії земель

Із 01.01.2025 року в Ніжинській громаді будуть діяти нові ставки земельного податку на три категорії земель
Сьогодні депутати Ніжинської міської ради ухвалили рішення про встановлення місцевих податків та зборів.
Враховуючи пропозиції та рекомендації державного фінансового аудиту бюджету Ніжинської громади у 2023 році, робочої групи з питань забезпечення наповнення бюджету громади та Ради підприємців, було вирішено збільшити ставки земельного податку з цільовим призначенням:
– землі промисловості – з 1% нормативно грошової оцінки землі до 1,2% при максимальній ставці 3% (надходження збільшаться на 241,5 тис. грн);
– землі житлової забудови – з 0,03% нормативно грошової оцінки землі до 0,2% при максимальній ставці 3% (надходження збільшаться на 171,5 тис. грн);
– для будівництва та обслуговування будівель торгівлі земель громадської забудови – з 1% нормативно грошової оцінки землі до 1,2% при максимальній ставці 3% (надходження збільшаться на 133,7 тис. грн).
Скасовано пільгу за сплату земельного податку в розмірі 50% органам державної влади, прокуратури, закладам, установам та організаціям, спеціальним санаторіям України для реабілітації, лікування та оздоровлення хворих, органам внутрішніх справ, які повністю утримуються за рахунок коштів державного, обласного та районного бюджетів, та державним фондам, що фінансуються за рахунок єдиного соціального внеску (надходження збільшаться на 91,1 тис. грн).
Врахувавши рекомендації Ради підприємців, депутати залишили розмір єдиного податку для платників другої групи на рівні 10% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, при максимальній ставці 20% (надходження збільшаться на 1 млн 961 тис. 200 грн).
Крім того, передбачена пільга щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, учасників бойових дій на період дії воєнного стану, членів сімей загиблих (померлих) захисників чи захисниць України на один об’єкт житлової нерухомості.
Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ставки земельного податку (крім вище зазначених), транспортного податку, збору за місця для паркування транспортних засобів, на туристичний збір та для першої групи платників єдиного податку залишилися без змін.

Джерело: nizhynrada.gov.ua
2024-06-11 17:46:06