Місто і регіон

у Ніжині затвердили нові тарифи на опалення й гарячу воду – ПравдаТУТ Ніжин

Платити більше за тепло й гарячу воду абонентам ТОВ «НіжинТеплоМережі» доведеться в новому 2019 році. Відповідне рішення прийняли на засіданні виконавчого комітету.

Жителі багатоквартирок з будинковими приладами обліку сплачуватимуть за опалення 2 036, 83 грн/Гкал, а без будинкових приладів обліку – 43, 41 грн за 1 кв. м. За умови підключення рушникосушильників до системи гарячого водопостачання струснуть з гаманця 120, 13 грн за 1 куб.м, за відсутності рушникосушильників – 109, 94 грн за 1 куб.м. Зростання тарифів обґрунтовують підвищенням ціни на газ (на 23,5 % з 1 листопада), на електроенергію (на 18 % протягом року), мінімальної заробітної плати, а також паливно-мастильних матеріалів.

«Ріст тарифу пропонуємо на 25 % для населення, для бюджетних установ зменшується на 10%», – коментує в.о. начальника теплопостачального підприємства Любов Ісаєнко.

Зважаючи на це, «НіжинТеплоМережі» виступили з ініціативою затвердити тарифи на:
– теплову енергію: 2 009,40 грн/Гкал для потреб населення, бюджетних установ та інших споживачів (з ПДВ);
– послуги з централізованого постачання гарячої води для потреб управителів багатоквартирних будинків (з ПДВ): за умови підключення рушникосушильників – 118, 65 грн за 1 куб. м; за умови відсутності рушникосушильників – 108, 55 грн за 1 куб. м.
– послуги з централізованого постачання гарячої води для потреб бюджетних установ та інших споживачів – 108,55 грн за 1 куб. м.

Як стверджує Любов Ісаєнко, на сьогодні це економічно обґрунтовані тарифи: «Це може підтвердити відділ економіки міської ради. Коли Ви (авт. – до членів виконкому) у серпні 2017 року востаннє затверджували нам тариф, то він був теж економічно обґрунтований. За цей час ціна зросла на всі енергетичні складові».

На запитання активістів, чому в Ніжині тарифи на тепло більші, ніж в інших містах України, очільниця теплопостачального підприємства відповіла, що там лише коригується вартість газу.

«За одну гігакалорію тепла одразу «накинули» на 500 грн більше. До цього часу ми платили 1 613 грн. У Чернігові опалення вартує 1500 грн, у Прилуках – 1562 грн. У нас – більше 2 тис. грн. У Ніжині навіть попередні розцінки вищі, ніж в інших. У нас що, багаті люди чи жадібні надавачі послуг?», – обурюється представник ГО «Правозахист Плюс» Лариса Жукова.

Водночас керівництво «ТеплоМереж» заявляє, за листопад-грудень унаслідок підвищення ціни на газ компанія зазнала збитків на 7 млн грн. Близько 12 млн. грн їм заборгували за тепло несумлінні споживачі, а саме теплопостачальне підприємство винне НАК «Нафтогаз України» 56 млн. грн.

З проханням перевірити, чи достовірні розрахунки «НіжинТеплоМереж» в складових тарифу, виконавчий комітет Ніжинської міськради підготував та схвалив текст листа до Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг. У ньому просять по можливості надати експертну оцінку правильності розрахунків тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води згаданого теплопостачального підприємства.

Усе ж 12 членів виконкому проголосували за нові тарифи. Проти виступив лише секретар міської ради Валерій Салогуб. Не було на засіданні двох виконкомівців Юрія Римського та Тамари Хоменко.

«Якщо тариф на теплову енергію в Ніжині підвищать, більшість населення не платитиме, адже рівень платоспроможності не збільшився. До того ж, таким чином ми робимо місто менш привабливим для проживання, бо в нас найбільші тарифи по всій Україні, і, звісно, люди обиратимуть для себе інші населені пункти», – сказав Салогуб.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

«Єдина дійсно опозиційна партія – це ВО «Батьківщина». Вона планомірно відстоює інтереси населення й не голосує за такі здирницькі тарифи. Навіть попри свою присутність у провладному кабінеті як секретар міської ради, Валерій Володимирович прийняв рішення стати на бік простого народу. Виходить так, що ті, хто минулого разу голосували проти підвищення тарифів чи утрималися від голосування, цього разу виступили «за». Оце Вам істинне лице опозиції», – коментує Жукова.


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua