Місто і регіон
У Ніжині відбувся тренінг на тему «Ідентифікація осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Протидія торгівлі в громаді»
У Ніжині відбувся тренінг на тему «Ідентифікація осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Протидія торгівлі в громаді»
14 жовтня в Ніжині відбувся тренінг на тему «Ідентифікація осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Протидія торгівлі в громаді». Ця подія зібрала представників міської влади, громадських організацій, молодіжної спільноти, соціальних та освітніх установ та мобільних бригад, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми та домашнього насильства. Основною метою заходу було підвищення обізнаності та покращення навичок учасників щодо протидії, виявлення та підтримки постраждалих осіб.
На початку заходу заступниця міського голови Ніжина Ірина Грозенко підкреслила важливість роботи всіх працівників, які мають стосунок до теми протидії торгівлі людьми. Ірина Вікторівна зазначила: «Ми з керівництвом міста продовжуємо підтримувати всі заходи, спрямовані на протидію насильству та торгівлі людьми. Важливо, щоб усі, хто працює в цій сфері, знали, як ідентифікувати постраждалих та допомогти їм отримати необхідну підтримку».
Існує багато форм торгівлі людьми. Але у будь-якому випадку ознака цього злочину загальна: вербування людини, обіцянки певних перспектив, освіти, подорожей, хорошої роботи, високих заробітків. Ідеться, як правило, про перевезення людини за кордон та обмеження її свободи. Зазвичай у потерпілих забирають паспорти, гроші, засоби зв’язку, таким чином не даючи жодного шансу на порятунок. Далі експлуатують, зокрема це може бути сексуальна експлуатація, вилучення органів, примусове вербування українських громадян до колабораціоністської діяльності та примус до військової служби на користь країни-агресора. Досить поширена форма, яку українське суспільство досі не сприймає як форму торгівлі людьми, – це примусове жебрацтво.
Торгівля людьми є особливо небезпечним злочином, який є грубим порушенням прав людини і визнаний серйозним злочином на міжнародному рівні.
На сьогодні масштаби цього виду злочинної діяльності набули таких вражаючих розмірів, що, за оцінками експертів і міжнародних організацій, стоїть на третьому місці після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками.
Україна є країною походження і транзиту для торгівлі чоловіками, жінками і дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними дослідження, проведеного на замовлення Міжнародної організації з міграції (ред. – МОМ), 27 млн людей перебувають у рабстві по всьому світу, понад 300 000 українських громадян постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, кожний десятий з них – дитина. Це неповні дані, реальні цифри можуть бути значно вищими. Проблема торгівлі людьми є поширеною через соціальне безробіття, погане знання законодавства у сфері запобігання цього явища, високу міграційну активність населення, а також надзвичайно слабку відповідальність за вчинення цього злочину.
Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації зусиль на підвищення обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.
Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи.
Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблем на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою. Все це говорить про те, що реалізація державної політики у сфері протидії торгівлі людьми, дотримання норм міжнародного права є досить актуальними для України, а консолідація зусиль усіх рівнів влади, громадського сектора та міжнародної спільноти з цього питання є запорукою її європейської інтеграції.
У ході тренінгу Ірина Бойко, представниця Благодійного фонду Карітас Київ, розповідала про важливість підвищення обізнаності у сфері протидії торгівлі людьми.
Наталія Кулікова, керівниця програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, під час свого виступу заявила про необхідність підвищення поінформованості серед працівників різних структур щодо роботи з постраждалими від торгівлі людьми. Вона акцентувала увагу на тому, як правильно перенаправити таких осіб для отримання допомоги та про послуги, які доступні в громаді.
Учасники тренінгу також говорили, як саме можна допомогти постраждалим та куди їх перенаправити для отримання комплексної допомоги. Серед рекомендованих організацій – благодійні фонди, мобільні бригади та державні структури, які спеціалізуються на наданні правової, психологічної та медичної допомоги.
Тренінг став ще одним кроком до формування ефективної системи протидії торгівлі людьми на місцевому рівні.
Підвищення кваліфікації працівників та посилення співпраці між розширеними структурами допомагають отримати ефективну і якісну допомогу постраждалим особам.
Джерело: nizhynrada.gov.ua
2024-10-14 17:26:10