У Ніжині відбувся ІІІ Відкритий фестиваль-конкурс народно-пісенного мистецтва імені Івана Синиці «Пливи, мій віночку».
У Ніжині відбувся ІІІ Відкритий фестиваль-конкурс народно-пісенного мистецтва імені Івана Синиці «Пливи, мій віночку».
Подія зібрала яскравих учасників з Ніжина та інших громад Чернігівщини, які порадували глядачів своєю майстерністю та емоційністю.
Фестиваль був присвячений творчості видатного ніжинця Івана Синиці – композитора, аранжувальника, фольклориста, гармоніста та викладача.
Багато його пісень здобули популярність як в Україні, так і за її межами, стали частиною репертуару народних колективів і концертних програм.
Особливою гостею фестивалю стала дружина Івана Синиці, Ольга Миколаївна, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, а також їхній син Руслан, який працював у складі журі фестивалю.
Організаторами заходу стали Управління культури і туризму Ніжинської міської ради та міський Будинок культури.
У фестивалі взяли участь різноманітні колективи та виконавці, серед яких:
Народний аматорський хоровий колектив ветеранів праці Ніжинського МБК. Керівники: Ірина Литвинець та Анатолій Поташов.
У виконанні прозвучали українські народні пісні в обробці Івана Синиці: «Ой, там у полі тополя» та «То не місяць, то не ясний».
Народний аматорський хоровий колектив «КОЛОРИТ» с. Нова Басань. Керівник: Володимир Приходько.
Колектив представив вокально-хореографічну композицію «Пливи, мій віночку» та українську народну пісню «Ой дощик іде», оброблену Іваном Синицею.
Народний аматорський ансамбль української пісні «Молодички» с. Мрин. Керівник: Надія Мариненко.
Колектив представив пісні «Через сад виноград» та «Спать мені не хочеться», оброблені Іваном Синицею.
Народний аматорський фольклорний ансамбль «Червона калина» Ніжинського МБК. Керівник: Світлана Ігнатова.
У виконанні прозвучали «Ой, на горі цигани стояли» та «Біда мене та заставила» в обробці Івана Синиці та Олександра Стадника.
Народний аматорський ансамбль української пісні «Калинове намисто» Кладьківського сільського Будинку культури. Керівник: Юрій Дворнік. У репертуарі колективу – «Не дивуйся, моя мамцю» та «Гей, ви, браття козаченьки».
Народний аматорський хоровий колектив «Калинове намисто» Великозагорівського Будинку культури. Керівник: Сергій Нагорний.
Програма включала українські народні пісні «Ой, у полі три тополі» та «Гей, соколи» в обробці Івана Синиці та Сергія Нагорного.
Дует Тетяни Мельникової та Світлани Ігнатової. У програмі: «Калинонька з перцем» (сл. М. Самка, муз. І. Синиці).
Народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Купальська квітка» Бобровицького МБК. Керівник: Катерина Калініченко. Колектив представив «Повернися, соловейку» та «Жила собі вдова» в обробці Івана Синиці.
Вокальний ансамбль «Любисток» Бобрицького сільського клубу. Керівники: Вікторія Даценко та Валерій Лебедь.
У виконанні прозвучали «Тече вода в ярок» та «Сійте, люди, жито» (кавер гурту «Червоні маки»).
Народний аматорський ансамбль народної пісні «Душі криниця» Лосинівського Будинку культури. Керівник: Василь Боровик. Програма включала «Ой, не плавай, лебедоньку» та «Козацька вдача» в обробці Івана Синиці.
Онлайн-учасники:
Народний аматорський фольклорно-обрядовий ансамбль «Берегиня» Пісківського сільського Будинку культури. Керівник: Віра Мельник. Колектив представив пісні «Ой, піду в садочок» та «Ой, там за лісочком» в обробці Івана Синиці.
Народний аматорський гурт «Собор» Бахмацького МБК. Керівник: Євген Фостій.
Програма включала пісні «Гиля, гиля, сірі гуси» та «На вулиці музиченька грає» в обробці Івана Синиці та Анатолія Пашкевича.
Академічний хор Ніжинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької. Керівники: Любов Дорохіна та Ірина Могильна.
У виконанні прозвучали «Іванку, Іванку!» (обробка І. та Д. Жданових) та «Духовний храм» Павла Дворського.
Фестиваль став справжнім святом української пісні та культури, що підкреслило важливість збереження народних традицій та популяризації творчості Івана Синиці.