Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

У Ніжині в парку у центрі міста порожовіла водойма. ФОТО

У Ніжині в парку у центрі міста порожовіла водойма. ФОТО

У Ніжині водойма у Графському парку, що розташований у центрі міста, стала рожевою.

Відповідні світлини оприлюднила місцева журналістка Валентина Пильник, також фото рожевої води місцеві жителі поширюють у соцмережах, повідомляє УНІАН.

У Ніжинській міськраді на питання журналістів спочатку зауважили, що це явище з'являється після спеки не вперше, а потім піддали сумніву те, що фото є цьогорічними.

У свою чергу, Пильник підтвердила, що фото свіжі.

«На власні очі сьогодні (9 липня, – ред.) бачила. І фотографувала, фото сьогоднішні», – уточнила вона, додавши, що у Графському парку є дві водойми і вода в одній з них забарвлена у рожевий колір.

Також місцеві жителі у соцмережах зазначають, що вода має неприємний запах і трапляються випадки загибелі риби.

У Ніжині в парку у центрі міста порожовіла водойма. ФОТО

 

У Ніжинському міськрайонному відділі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» вказують, що точного пояснення цього явища наразі немає – можливо, є якесь природне джерело сірководню, а можливо, мають місце витоки з колектору.

Місцеві жителі також розказали журналістам, що свого часу рожевого кольору стала інша міська водойма «Ніжин-озеро», що знаходиться за містом. Тоді у міськраді збиралася спеціальна комісія за участю науковців, екологів, проводили дослідження, брали проби води, однак причину забарвлення води в рожевий колір фахівці точно не пояснили.

Вода потім повернулася до свого звичайного кольору. Ніжинці більше схильні вважати, що рожевий колір води має не хімічне, а органічне походження, ймовірно, має місце процес цвітіння водоростей у водоймі.

Фото — Валентина Пильник

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
10.07.2020