Місто і регіон

У Ніжині Святий Миколай має своїх помічників – ПравдаТУТ Ніжин

У калейдоскопі свят День Святого Миколая для українських дітей є чи не найулюбленішим.

Напередодні малеча пише листи зі своїми найзаповітнішими мріями та побажаннями, старанно передає їх батькам чи кидає до поштової скриньки, зважує свої добрі та злі вчинки, гадаючи, чи вранці під подушкою буде омріяний подарунок, чи свіжа різка.

Представники партійної організації «Батьківщина» й ГО «Правозахист Плюс», бажаючи віддати частинку тепла тим, хто цього дійсно потребує, привітали найменших, сповнивши дитячі серця милосердям, вірою в диво та в свої можливості.

«Як отримали подарунки, відразу повірили і в Діда Мороза, і в Святого Миколая»

Родина Букшів із села Грабів, що за 23, 8 кілометрів від Ічні, приїхала до Ніжина, коли почула вибухи на артскладах. Зібравши докупи всіх членів родини – двох дочок, трьох онуків та бабусю, Сергій та Людмила виїхали до міста машиною, де їх тимчасово прихистили небайдужі люди.

Снаряд залетів у їхню хату, застрягнувши в міжкімнатному фундаменті. Зайнялася пожежа, всередині все випалило. Пробило дах, стелю, згоріли речі та роками нажите майно. Пощастило, що залишилися в Грабовому сусіди й своїми силами вгамували розбурханого «червоного півня». Усе відразу не відновиш, а діти є діти: чекатимуть свята та радітимуть дрібничці, бо ж Миколай до всіх ходить.

«Знайома з Ніжина розповіла про акцію «Стань помічником Святого Миколая». Порадила, що можна написати лист і нашим дітям – добрі люди поможуть. Старшому цікаво сидіти в планшеті чи в телефоні. Розбирається в усьому. Середній тяжіє до техніки та складає конструктори. Є в нас ще онук Тимурчик. Йому 4, 5 місяці», – розповідає голова родини Сергій Букша.

Настоятель храму Святих Володимира та Ольги Роман Пушка вже вчетверте проводить в Ніжині новорічну акцію. Він каже, бажаючих стати помічниками Миколая стає все більше, як і самих подарунків. Цьогоріч надійшло більше 100 листів. Отримавши три листи з дитячими мріями, правозахисна організація придбала й вручила подарунки сім’ї Букшів та дівчинці, у якої днями померла мама. 7-річний Артем Букша отримав гелікоптер на дистанційному управлінні, а 10-річний Богдан загадав конструктор, для меншого братика попросив ще й м’яку іграшку.

«Радості в малих не було меж. Не вірили, що існує Дід Мороз. Ми їм сказали, що від Миколайчика буде подарунок, якщо будуть слухатись. Діти старалися, з нетерпінням чекали. Як отримали, відразу повірили і в Діда Мороза, і в Святого Миколая», – жартома додає Сергій Букша.

11-річна Даша донедавна проживала з мамою-наркоманкою, 7-місячним братиком та хворою на рак 86-літньою бабусею. У Миколая попросила телефон, щоб можна було користуватись Інтернетом. Дитина пережила найстрашніше – втрату рідної людини. Рідні від дітей відмовились, тож тепер її з братиком заберуть у дитбудинок.

«Повір у себе – і в тебе повірять інші»

У художньому відділі Ніжинського краєзнавчого музею вже 18 рік поспіль проходить виставка дітей та молоді з обмеженими можливостями. Вона з символічною назвою: «Повір у себе – і в тебе повірять інші».

Цього року свої доробки представили 78 учасників – вихованці Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, Ніжинського будинку-інтернату, місцевого Будинку дітей та юнацтва, Школи мистецтв, навчальних закладів міста.

Протягом грудня-січня цікаву експозицію, до якої ввійшло більше 100 творчих робіт, можуть оглянути всі бажаючі, а самі творці – ознайомитись із творчими надбаннями своїх юних «колег» та обмінятися досвідом в оформленні робіт. Тут можна побачити як малюнки класичного живопису, так вишивку бісером чи вироби з квілінгу.

«Для мене з однопартійцями та представниками «Правозахисту» велика честь побувати в такій чудовій компанії, отримати гарну можливість привітати Вас з Днем Святого Миколая. З року в рік, уже традиційно, Ви дивуєте нас своїм талантом, своїми прекрасними роботами, своєю творчістю. Ми не перестаємо захоплюватися тим, що можемо побачити в переддень великого свята в Краєзнавчому музеї. Я завжди милуюсь Вашими роботами й хочу від душі поаплодувати за Ваш безмежний талант, за те, як Ви можете творити, щиро відкрити свою світлу душу та серце, показувати нам, що в житті бувають не лише важкі й тривожні моменти», – звернувся до учасників секретар міської ради Валерій Салогуб.

Усіх дітей-учасників запросили в кафе «Автограф», де за «солодким столом» передали грамоти, а від партії «Батьківщина» й правозахисної організації юні митці отримали подарунки.

«Наші вихованці не стільки чекають подарунків, як того, щоб до них хтось прийшов»

У Ніжинському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей зараз перебуває до 40 дітей від 3 до 18 років. Тут «лікує» свої душі малеча, що потрапила в складні життєві обставини, батьки яких позбавлені батьківських прав або ті, що залишилися без батьків. Перебувають у закладі й дітки, які потребують корекції поведінки та схильні до вчинення правопорушень.

«Найкращий подарунок для цих дітлахів – увага. Наші вихованці не стільки чекають подарунків, як того, щоб до них хтось прийшов. Усі хочуть, щоб їх обійняли, поговорили, подарували усмішку, погралися. Вони дуже вразливі й кожного відвідувача чи вихователя сприймають за маму або тата. Батьки зрідка приїжджають їх провідати, на свята – тим паче. Важливішим виявляється алкоголь чи наркотики. Чужі люди – волонтери та наші постійні помічники, намагаються зробити для цих дітей хоч якесь свято, приходять на допомогу і в звичайні, рутинні дні. Усе організовується завдяки добрим людям та небайдужим», – зауважує директор Центру Маріетта Слюсаренко.

ГО «Правозахист Плюс» поцікавилась у керівництва Центру реабілітації, що з подарунків буде не лише смачним та приємним, а ще й, дійсно, необхідним. Від ВО «Батьківщина» дітлахи отримали повні пакети з фруктами, книжками, альбомами з фарбами, комплектами творчих ігор.

«Гості лише за поріг, а діти вже почали розмальовувати. Звісно, дуже зраділи, – каже керманич закладу. – Найменші дуже вірять у Діда Мороза чи Снігуроньку, свята чекають з нетерпінням. Особливо для старших, після 10-річного віку, батьки яких зловживали спиртним, будь-який подарунок – чи то цукерка, одяг, іграшка чи якась дрібничка – уже диво. Вони завжди віддають свої подарунки молодшим, постійно чимось діляться, і з працівникам Центру в тому числі».

За словами Маріетти Слюсаренко, у Центрі соцреабілітації під час новорічно-різдвяних свят малеча обов’язково пише листи з бажаннями та чекає на «миколайчиків». Найчастіше просять мобільні телефони та миру. Молодші – іграшки та солодощі.

«У нас є дітки з таких сімей, що навіть іграшку в очі не бачили, не знають, як гратися машинкою, які звуки вона видає, як ляльку вкласти спати чи перевдягти. Не кажучи вже про те, як її розчесати. Старшим уже якось показуємо, що потрібно якусь одежку ляльці зшити. Елементарні дитячі ігри вони часто не бачили в своїх родинах, тому доводиться нам цього вчити. Багато дітей полюбляють вишивати бісером, тому просимо волонтерів, аби купляли якісь заготовки. Вишивають дуже гарні картини», – розповідає вона.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Імідж


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua

Close