Місто і регіон

У Ніжині створюють експертну раду з питань книговидання

У Ніжині створюють експертну раду з питань книговидання

За ініціативи управління культури та туризму на розгляд виконавчого комітету подано проект рішення про утворення експертної ради з питань книговидання при виконавчому комітеті.

"Настав час для створення такого постійнодіючого, колегіального, дорадчого органу, – наголосила начальник управління культури Т. Бассак. – Мета його створення – це здійснення попередньої змістовної тематичної оцінки і визначення соціальної значимості й доцільності випуску за кошти міського бюджету. Тобто експертна рада рекомендує, а рішення затверджують при виконкомі".

Т. Бассак запропонувала персональний склад ради у кількості 14 осіб, всі вони мають відношення до літератури та до видавництва. Саме тут у членів виконкому почали виникати питання.

В. Дорохін наполягав доповнити персональний склад представником громадської ради. Були пропозиції залучити сюди і представника молодіжного парламенту. Дехто з присутніх зауважував, що перевантажувати чисельністю все ж не варто.

Т. Бассак акцентувала на тому, що вже час визначитися, бо відомі ніжинські літератори О. Забарний та Т. Сидоренко чекають на створення експертної ради.

Свою думку висловив і Є. Луняк: "Сюди, дійсно, можна залучити багато людей, участь яких була б корисна. Разом з тим, кожен новий член бути ускладнювати роботу цієї ради. Що заважає, скажімо, членам громадської ради прийти на засідання і проконтролювати, якщо є таке бажання?".

Крапки над "і" поставили в процесі голосування. 9 із 11 членів виконкому проголосували за те, щоб персональний склад ради залишити в тому вигляді, в якому його запропоновано.

Валентина Пильник 

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: mynizhyn.com