Місто і регіон

У Ніжині може з’явитись муніципальний духовий оркестр – ПравдаТУТ Ніжин

Про необхідність створення муніципального духового оркестру наголосив голова Громадської ради Володимир Дорохін.  Ініціаторами його створення були наші, ніжинські, музиканти-духовики.

“У нас досить потужне культурне місто. І ми маємо дуже багато масових заходів, де є потреба використовувати духовий оркестр. Зараз у нашому місті існує два духових оркестри: духовий оркестр Ніжинського коледжу культури і мистецтв ім. Марії Заньковецької  і духовий оркестр Музичної школи.

Але їхня потужність не може забезпечити в повній мірі міські заходи і взагалі не має це робити. Адже це навчання і залучення цих оркестрів, це всього лиш навчальний процес, практика.

На Чернігівщині вже в багатьох містах є муніципальні духові оркестри. Їх собі створили в Носівці, Бобровиці, Козельці, Мені, Сосниці. Музикантам платять достойну зарплату. Наші музиканти, їх запрошують, їздять грати в Носівку. Там їм за це платять гроші. Чому вони тут не можуть грати за гроші?

До міського голови вже подали відповідне звернення. Надіємось, що дане питання вирішиться і знайде підтримку.” – говорив Володимир Гранлісович.

“Якщо муніципальний оркестр  створимо, то туди мають входити професіонали, люди, які вже  мають досвід, відповідну освіту, практикуючі музиканти. Такі музиканти в нас у місті вже є. Це можуть бути і викладачі навчальних закладів і студенти, які вже професійно грають. Це має бути професійний оркерст, якому платитимуть заробітну плату, він матиме певний репертуар, костюми, і буде окрасою нашого міста.

Перш за, все оркестр муситиме виконувати свої функції. Наприклад ви бачили часто в паркаах грає духова музика. У нас багато заходів, наприклад, проводи в армію і до нас звертаються. Багато заходів у Будинку культури, де оркестр грає.

16-17 ставок потрібно для забезпечення зарплати музикантам. Їх потрібно буде забезпечити костюмами, базою, де вони будуть збиратись. Це дуже важливе питання і я думаю його вирішемо”, – наголосив В. Дорохін.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

 


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua