Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

У Ніжині аудитори виявили порушень на 220 млн грн

Як повідомила Державна аудиторська служба, під час комплексної перевірки територіальної громади Ніжина ревізори виявили порушень на понад 220 млн грн.

Зокрема, аудитори провели 6 ревізій в установах та на підприємствах міста, якими встановлено фінансових порушень на загальну суму 44 млн грн. Із них порушень, що призвели до втрат, на суму майже 28 млн грн, інформують у Північному офісі Держаудитслужби.

Під аудит потрапили місцеві навчальні заклади та лікарні. За матеріалами чотирьох ревізій із шести відкриті кримінальні провадження.

За результатами перевірки є зауваження про не прийняті управлінські рішення щодо скорочення малокомплектних шкіл (школа без паралельних класів, з невеликою кількістю учнів).

З цих причин бюджет отримав додаткове навантаження на суму 16,7 млн грн, а незаповнення посад в освітніх закладах на повну ставку (посадовий оклад) призвело до неефективного використання бюджетних коштів на суму 3,2 млн грн зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Також аудитори застерігають, що через несвоєчасну реєстрацію прав власності на земельні ділянки, а також непроведення інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою (дитячих та спортивних майданчиків) є ризики їх незаконного відчуження. Це може призвести до втрати активів на суму 13,2 млн грн.

Щодо фінансування закладів охорони здоров’я Ніжинської територіальної громади виявлено такі порушення:  мешканцям інших адміністративно-територіальних одиниць України надавалася медична допомога без відшкодування витрат з бюджетів тих громад на суму 3 млн грн.

Крім того, КПН «Ніжинський пологовий будинок» не виконав умов  договору, укладеного з Національною службою здоров’я України. З цих причин угоду було розірвано, і відповідно, припинено фінансування підприємства за програмою медичних гарантій.

Витрати пологового будинку розміром 3,1 млн грн у результаті довелося покривати за рахунок коштів міського бюджету.

Також аудиторами виявлено порушення та недоліки щодо розмірів орендної плати та занижених розмірів податків.

Зокрема, через встановлені Ніжинською міською радою податкові пільги та незастосування розмірів ставок орендної плати на землю та комунальне майно, передбачених законодавством, міський бюджет недоотримав  додаткових 78,5 млн грн доходу.

Неефективні витрати коштів на ремонтно-будівельні роботи на суму 3,9 млн грн, які виконувалися тривалий час і не в повному обсязі, за висновками аудиторів, призводять до руйнування об’єктів та до додаткового витрачання бюджетних коштів в майбутньому.

Також ревізори зазначають, що невжиття заходів щодо збереження комунального майна вартістю 2,5 млн грн може призвести до його втрати.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

cntime.cn.ua
Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Джерело: mynizhyn.com
2023-09-22 12:58:35