Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

у МЗС озвучили шанси на успіх

Наразі у НАТО відсутні наявні інструменти, аби надати Україні €100 млрд допомоги протягом пʼяти років.

Про це за підсумками 15 зустрічей з колегами у штаб-квартирі НАТО та засідання Ради Україна-НАТО повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

– Зараз НАТО намагається зібрати $500 млн на рік на пакет допомоги. Тобто в нинішній моделі фінансування – шансів у цієї ініціативи нуль, бо вони $500 млн не можуть зібрати, а так їм треба буде 20 млрд збирати. У нинішній моделі. Але, якщо вдасться вирахувати форму участі кожного в обов’язковому порядку у фінансуванні, тоді ця ідея має право на існування і шанс на реалізацію, – пояснив український міністр.

Фонд допомоги Україні у €100 млрд

Ідея генсека НАТО Єнса Столтенберґа полягає у тому, що необхідно знайти формулу, за якою Україні допомагатимуть не просто добровільно на двосторонній основі, а колективно.

Зараз дивляться

– Тому що зараз ситуація яка – коли Єнс (Столтенбрег, – Ред.) каже, що 90% допомоги Україні іде з країн НАТО – це правда. А якщо взяти список країн НАТО, то ці дев’яносто відсотків розподіляються між ну дуже-дуже маленькою кількістю союзників. Тому він і каже: давайте по-чесному розподілимо, щоб всі системно зробили свій внесок відповідно до свого бюджету і своїх можливостей, – пояснив Кулеба.

Нагадаємо, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг ініціював утворення фонду для України, яким буде передбачатись виділення $100 млрд Києву протягом наступних п’яти років.

Польща та Канада, вже позитивно відреагували на цю пропозицію генсека та заявили, що підтримають її.

Сам Столтенбрег пояснив свою ініціативу, заявивши, що розробляється новий формат надання подальшої допомоги Україні, який дасть змогу забезпечити її передбачуваність і стабільність. При цьому точної суми він не назвав.

Джерело: Радіо Свобода

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-04 19:03:04