Україна і світ

У МОЗ зафіксували перший випадок Covid-19

У МОЗ виявили підтверджений випадок коронавірусу.

Така інформація з’явилась на їхньому внутрішньому канал в Telegram-каналі МОЗ інсайд.

– Будь-яка таємниця в МОЗ України живе пару днів. Сьогодні сталось, те що було більш ніж очікувано — перший хворий на Covid-19 серед співробітників апарату.

Ця інформація підтверджена кількома джерелами, – зазначають на каналі.

Однак про цю інформації досі невідомо керівникам підрозділів.

– Ми очікували, що принаймні до кінця робочого дня про це буде офіційно повідомлено керівникам, і завтра більшість співробітників залишиться вдома.

Публічний розголос – це єдине, що лишається. Вихід на роботу співробітників у такій ситуації – це ницість з боку керівництва, а замовчування – злочин. Не кажучи про порушення власних стандартів та наказів.

Разом з тим випадок інфікування в МОЗ України — це було питання часу, адже протягом карантину не здійснювали низку протиепідемічних заходів:

  • дистанційно працювати неможливо, бо система електронного документообігу не має вебінтерфейсу та не працює з домашніх комп’ютерів;
  • в будівлю міністерства і надалі може зайти будь-хто;
  • жодної упаковки дезінфікуючих засобів не було передано співробітникам, все купляли власним коштом. Частота прибирань більшою не стала;
  • не організоване розвезення співробітників. Відкриття громадського транспорту спростило життя, але збільшило ризики інфікування.

Станом на 1 червня в Україні зафіксовано 24 012 випадків коронавірусу, серед яких – 4 621 медичний працівник. 26 медиків потребують підключення до апарату штучної вентиляції легень.

Джерело ФАКТИ. ICTV

Теги
Close