Україна і світ

У Молдові Демократична партія оголосила про відставку уряду Павла Філіпа

За словами віце-голови політсили Володимира Чоботаря, “це не розв’яже політичну кризу в країні”, адже новий уряд – поза законом

Джерело: 112.ua

У Молдові Демократична партія оголосила про відставку уряду Павла Філіпа

У Молдові Демократична партія (ДМП) завила про відставку свого уряду на чолі з Павлом Філіпом. Про це повідомив віце-голова ДПМ Володимир Чоботар після засідання Національної політичної ради, передає Publika.

Він підкреслив, що це рішення не позбавить країну політичного кризи.

Чоботар сказав, що Демпартія була готова обговорювати ситуацію в країні з іншими партіями; надати юридичне рішення, щоб партії, які створили коаліцію, могли легально прийняти керівництво – але вони відмовилися.

“У нас є юридичні рішення, щоб коаліція ПСРМ-АКУМ могла вийти з нелегального поля. Враховуючи відсутність відкритості діалогу, ДПМ вирішила піти з влади через відставку уряду”, – сказав Володимир Чоботар.

Таким чином, прем’єр-міністр Павло Філіп і його міністри повинні піти у відставку, починаючи з сьогоднішнього дня.

“Але наше рішення ніяк не вирішує проблему юридичної блокування, в якій знаходиться наша країна. Новий уряд – незаконний. Найвірніше рішення – дострокові вибори”, – підкреслив Чоботар.

Новини за темою: Два президента і два уряди: Що відбувається в Молдові і як реагує Україна

Нагадаємо, парламент Молдови 8 червня провів екстрене засідання, на якому було призначено новий уряд на чолі з одним із лідерів Acum Майєю Санду.

В той же день Конституційний суд вирішив розпустити парламент, однак Додон не погодився. Тоді суд усунув Ігоря Додона, пославшись на невиконання ним обов’язків, і призначив в. о. президента прем’єр-міністра Павла Філіпа. Філіп підписав наказ про розпуск парламенту і проведення дострокових виборів, які призначив на 6 вересня. Але нова коаліція це рішення не прийняла.

Новини за темою: Ані Росія, ані Захід не хочуть, щоб Молдова пішла шляхом Венесуели

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua