Україна і світ

У Мінекономіки розповіли, коли зникнуть черги за пальним на АЗС

Будівельні матеріали м.Ніжин

Черги на українських АЗС зникнуть після того, як вдасться забезпечити запаси пального щонайменше на два тижні. Наразі такі запаси становлять сім-вісім днів.

Про це в ефірі всеукраїнського телемарафону заявила міністр економіки України Юлія Свириденко.

– Ситуація виправляється. Звичайно, черги є. Треба починати з того, що в країні війна, і був знищений нафтопереробний завод, який забезпечував нас і дизелем, і бензином. Тому з березня-квітня нам довелося повністю 97% каналів імпорту пального переорієнтувати на те, щоб знайти нові канали, забезпечити фізичний обсяг ресурсу і доставити його в країну, – пояснила вона.

За словами Свириденко, якщо в березні було імпортовано 60 тис. тонн пального, то в квітні цей обсяг зріс до 191 тис. тонн, а в травні – до 380 тис. тонн. В червні ж, за прогнозами міністра, імпорт пального може становити 600 тис. тонн.


– У нас зараз запаси після того, як була відпущена ціна, зростають – в критичні дні це було дві-три доби, зараз це на сім-вісім днів запасів пального і по дизелю, і по бензину. Звичайно, що до війни це було 15-16 діб. Коли ми зможемо досягнути хоча б такого обсягу запасів, можна буде стверджувати, що черги зникнуть. Зараз ми не можемо констатувати, що бензину і дизелю немає – є, але не в достатній кількості, – наголосила міністр.

Юлія Свириденко додала, що з ринку Європи імпортується максимально можливий обсяг пального. Крім того, вже були перші поставки з США.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-13 16:10:28

Магазин Автозапчастин м.Ніжин