Україна і світ

У мережі набирає популярність відеозвернення ста кадетів до полонених українських моряків

Кадети Київського військового ліцею імені Івана Богуна записали відеозвернення, в якому підтримали українських полонених моряків.

У мережі набирає популярність відеозвернення ста кадетів до полонених українських моряків

Сто кадетів Київського військового ліцею імені Івана Богуна вирішили нагадати українцям про військових моряків, яких вже 175 днів утримує у полоні Кремль. Ліцеїсти записали відеозвернення із словами підтримки морякам, закликами триматися та переконаннями у близькій зустрічі в Україні.

– Ми вважаємо, що патріотичне виховання – дуже важлива частина навчання, а для військових спеціалістів, може, й основна. Тому ми раді, що наші учні стежать за долею побратимів і не залишаються байдужими до цього питання, – сказав начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Ігор Гордійчук.

Ініціатором та організатором акції виступив бізнесмен, власник Київпідземшляхбуд Василь Веселий.

– Доля наших моряків залежить від зусиль усієї країни. Військові, дипломати, журналісти – усі тримають свої рубежі. Та і ми, звичайні громадяни, маємо докладати зусиль, щоб підтримати героїв та їх родини і не дати міжнародній спільноті забути про те, що в Україні триває війна. Ми своїх не зрікаємося! – висловився Василь Веселий.

У мережі набирає популярність відеозвернення ста кадетів до полонених українських моряків

Екіпажі артилерійських катерів Бердянськ і Нікополь та рейдового буксиру Яни Капу були незаконно затримані російськими військовими із застосуванням зброї 25 листопада 2018 року в акваторії в районі Керченського мосту.

З того часу 24 українські військові моряки знаходяться у полоні в російській в’язниці. 15 травня 2019 року на зустрічі із міністром іноземних справ РФ Сергієм Лавровим держсекретар США Майк Помпео вчергове закликав Росію звільнити моряків із полону.

Джерело ФАКТИ. ICTV
17.05.2019