Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

У Менській районній лікарні вийшли з ладу два з 5 кисневих концентраторів

У Менській районній лікарні вийшли з ладу два з 5 кисневих концентраторів

Два кисневих концентратори вийшли з ладу у Менській ЦРЛ.

Всього їх у закладі – 5.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на головного лікаря лікарні Григорія Разнована.

Всі 20 ліжок в інфекційному відділені в Менській лікарні, які виділені для хворих з COVID-19, заповнені.

«Майже всі хворі з пневмоніями, які зараз на лікування, вони спричинені коронавірусом. Ми не можемо переправити хворих через завантаженість лікарень першої хвилі», – каже Григорій Разнован.

Для підтримки хворих з пневмонією використовують кисневі концентратори. Два з п’яти вийшли з ладу.

«Киснева підтримка потрібна фактично кожному третьому хворому. Комусь потрібно постійно, так комусь періодично, щоб покращити стан», – розповідає головний лікар.

Чотири концентратори постійно допомагали хворим з пневмоніями, один лишився на потреби інших пацієнтів. Для такої кількості хворих кисневих концентраторів не вистачає. Їх має бути вдвічі більше, каже лікар, тому він звернувся за допомогою до міської влади. Міська влада Мени на прохання головного лікаря виділила 175 тисяч гривень на покупку нового кисневого концентратору.

«З понеділка концентратор має бути вже у лікарні», – сказала заступниця начальника фінансового управління Менської міськради Алла Нерослик.

Попри те, що в цій лікарні лікують хворих із коронавірусною інфекцією, договір з НСЗУ на це підписали. Причина – не вистачає фахівців, щоб відповідати умовам договору.

Головний лікар Менської ЦРЛ Григорій Разнован пояснює: «За вимогами НСЗУ потрібно щоб було щонайменше три бригади, тобто анестезіолог і два лікарі: терапевт, інфекціоніст та інші. У нас в строю один інфекціоніст і два терапевти. Один терапевт сьогодні прийняла рішення звільнитися, вона пенсійного віку. Інший терапевт в декретній відпустці. Із двох терапевтів, які залишилися – одна в строю, одна працювала в неврологічному відділені і вже захворіла».

Так замість 20 000 гривень за одного хворого на ковід, заклад отримує 4200 гривень.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
31.10.2020