Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Львові шестирічній дівчинці виправили рідкісну патологію, її пальці збільшилися у чотири рази

У Львові хірурги врятували шестирічну дівчинку, у якої пальці були більшими у чотири рази та синьо-багряного кольору. Найменший поріз викликав масивну кровотечу.

Діагностування патології  

Коли Меланії було два роки, її пальці раптово збільшились.

Батьки одразу звернулися до лікаря, але досі не знайшли причину.  Вони навіть звертались до американських клінік, там їм пропонували тільки ампутацію.

Однак медикам лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова вдалося діагностувати у дитини артеріовенозну мальформацію. Це вроджена рідкісна патологія, яка зазвичай вражає судини головного мозку, але в даному випадку розвинулася у судинах руки.

Лікарі говорять, що судини в кисті та передпліччі Меланії розвинулися аномально – з множинними сполученнями між артеріальною та венозною системами.

– Кров з артерій потрапляє у вени і розширює їх, що призводить до зміни кольору шкіри та значного набряку пальців. А при їхньому пошкодженні відповідно виникає артеріальна кровотеча – найнебезпечніша з можливих, – пояснив Гнат Герич, завідувач Центру хірургії та онкології №1.

Лікування рідкісної патології

Перше втручання було діагностичним. Щоб зрозуміти, чи можливо видалити патологічні судини без порушення кровопостачання кінцівки, хірурги перекрили деякі венозні фістули – патологічні отвори, через які кров з артерій потрапляє у вени.

Друга операція тривала шість години. Тоді лікарі видалили більшу частину аномально розвинутих судин та зменшили тиск крові у венозній системі.

Хірургам вдалося делікатно видалити аномальні судини, не зачепивши ті, що відповідають за живлення кінцівки.

Після втручання пальчики Меланії зменшилися вдвічі.

Тепер на дівчинку чекає реабілітація, а через місяць – повторне втручання. Тоді хірурги планують видалити залишок аномальних судин.

Джерело: Перше ТМО Львова

Фото: Перше ТМО Львова

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-25 11:15:03