У Львові 21-річній дівчині провели третю трансплантацію нирки: з 11 років була на діалізі
У Центрі трансплантології Першого медоб’єднання Львова рятують 21-річну дівчину з Одеської області. Віталіну Грицевич тут називають однією із найскладніших пацієнток за чотири роки роботи Центру.
Діаліз вже не можна було робити
Віталіні раніше вже двічі виконували пересадку нирки. Однак, на жаль, обидва донорські органи організм дівчини відторгнув.
Тим часом проводити їй життєво необхідну процедуру діалізу ставало дедалі важче. Організм виснажувався, судини не витримували. Виникла загроза, що медики просто фізично не зможуть підключати Віталіну до апарату.
Врятувати дівчину могла лише третя трансплантація!
– Це був досить складний випадок. Усі штучно створені канали для проведення діалізу були затромбовані. Лишився тільки тунельний катетер на шиї, – розповідає керівник Центру трансплантології Максим Овечко.
Як пройшла третя трансплантація нирки
Лікар розповів, щоб підібрати нирку, медики використали методику віртуального крос-матчу. Це складний імунологічний тест, що дозволяє визначити перелік антитіл, які вже присутні в пацієнтки після попередніх трансплантацій.
– Це дало нам можливість дуже вдало підібрати донорську нирку з мінімальним ризиком відторгнення, – наголошує Максим Овечко.
Складною видалася і сама операція. Позаяк це вже третя пересадка нирки, то на раніше оперованих ділянках утворились спайки. Але львівські фахівці впоралися за три години. Стільки ж часу проходить і звичайна трансплантація цього органу, не обтяжена складнощами.
Операція пройшла успішно. Донорська нирка одразу запрацювала.
Уже на 21-добу після успішної пересадки пацієнтка поїхала додому.
Дівчина мріє стати лікарем
Для Віталіни Грицевич дитинство закінчилось в 11 років. Тоді призупинився її фізичний розвиток. Усе через нирки, які перестали працювати.
Дівчина пів свого юного життя бути на діалізі – тричі на тиждень по декілька годин проводила в лікарні.
На цю, третю трансплантацію нирки дівчина покладає величезні надії.
Понад усе Віталіна мріє вступити до медуніверситету та стати лікаркою, аби теж рятувати життя.
Вона висловлює співчуття родині донора та дякує за ухвалення важкого рішення, яке подарувало їй та ще кільком невиліковно хворим пацієнтам другий шанс на життя.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело і фото: Перше медичне об’єднання Львова
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-27 14:19:00