Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У лісах Чернігівщини почали з’являтися підсніжники

У лісах Чернігівщини почали з’являтися підсніжники

Поки в лісах Чернігівщини ще подекуди сніг, весняні галявини поступово починають розквітати. Зимове крижане простирадло змінюється на білосніжну скатертину, вкриту квітковими узорами. Звісно багато алегорій, однак, ви тільки погляньте яка краса!

Підсніжники білосніжні (звичайні) – ранньоквітучий вид рослин, занесений до Червоної книги України. Через масове зривання на букети, переважно для продажу, викопування цибулин, рекреаційне навантаження зникає. Саме тому і знаходиться під особливою охороною держави і заборонений до продажу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смаколик весни – мікрогрін. Як виростити та що приготувати з суперфуду

Нагадаємо, що відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення на порушників порядку придбання, збуту або ж розповсюдження об’єктів рослинного світу чекатиме штраф у розмірі від 510 до 1700 гривень з подальшою конфіскацією рослин. Якщо ж об’єктом порушення стануть рослини, які перебували в межах територій природно-заповідного фонду, або занесені до Червоної книги України, розмір штрафних санкцій значно зросте і становитиме від 1700 до 3655 гривень.

Незаконне збирання рослин в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду каратиметься штрафом від 153 до 408 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів (ст.91 КУпАП). Знищення рослин, занесених до Червоної книги, – штрафом від 340 до 510 гривень та подальшою їх конфіскацією (ст.90 КУпАП). Окрім того, правопорушник зобов’язаний буде сплатити збитки за кожну зірвану квітку.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

02.04.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова