Україна і світ

У Лефортово прийняли передачі для п’яти українських в’язнів

У цьому ж СІЗО перебувають полонені українські моряки. Поміщення усіх українських затриманих в одне СІЗО може означати досягнення домовленостей по обміну полоненими.

Джерело: 112.ua

У Лефортово прийняли передачі для п’яти українських в’язнів

Адміністрація московського слідчого ізолятору “Лефортово” у вівторок, 20 серпня, прийняла передачі для п’ятьох українських політв’язнів – Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба та Миколи Карпюка. Про це повідомляє російська правозахисниця Вікторія Івлєва на своїй сторінці у Facebook.

Івлєва розповіла, що вона зі своїм товаришем поїхали до Лефортово “наудачу”, аби віддати зібрані передачі, які в СІЗО прийняли. І прийняли їх для людей, які попередньо перебували в інших слідчих ізоляторах.

“Одразу після публікації цього поста мені посипалися запитання – а чи правда, що вони там. Громадяни, я всередині СІЗО не буваю, права такого у мене немає, але не бачу сенсу приймати передачі для людей, яких немає в наявності. Все, що ми зробили – це віднесли передачі, і у нас їх прийняли. Думаю, решта – справа адвокатів”, – пояснює Івлєва.

Підтвердження від адміністрації Лефортово про перебування там українських політв’язнів немає, адвокат одного із в’язнів також відмовилася коментувати інформацію.

Але якщо інформація про перебування в Лефортово 5-ти політв’язнів разом з українськими моряками вірна, це може говорити про досягнення певних домовленостей між Росією і Україною про обмін полоненими. В СІЗО утримуються особи, які не були засудженні чи вирок щодо них ще не вступив в силу.

Відомо, що 16 серпня Володимира Балуха етупували із колонії в Тверській області. Куди саме – невідомо, але вірогідніше за все – в Москву, про що сказали адвокати політв’язня.

Також повідомлялося, що 19 серпня із тюрми “Володимирський централ” вибув Микола Карпюк.

Нагадаємо, що 18 липня в Мінську сторони домовилися про обмін полоненими за схемою 208 на 69. Напередодні, 16 липня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова і російський омбудсмен Тетяна Москалькова в Москві передали один одному списки, де вказані імена містяться в СІЗО обох країн українців і росіян.

Новини за темою: Волкер: Росія не демонструє готовності до звільнення українських моряків

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua