Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Києві змонтували сцену на братській могилі: подробиці скандалу


У Києві змонтували сцену на братській могилі: подробиці скандалу

У Києві змонтували майданчик для концерту до Дня Незалежності на пам’ятнику розстріляним під час української революції 1917 року. Організатори стверджують, що розстріляні були комуністами, тому подібне не є чимось страшним. 

Зараз просто на могилі встановлена одна з опор сцени. На ній до Дня української незалежності співатиме оперна зірка Андреа Бочеллі.

Як розповідає історик Олександр, більшовики в 1917 році захопили владу в Петербурзі, а потім спробували зробити це ж у Києві. Тоді спробу придушили. 

Тут відбулися похорони та навіть збереглася кінохроніка, яка показує первісну могилу. Тут, де пам’ятник, близько 10 тіл.

Але це тільки одна частина. Більша частина парку – це поховання того часу. Століття тому в Києві робилися страшні речі. Його майже два десятки разів захоплювали то одні, то інші. Кожен раз розстрілюючи своїх ворогів. Кулю в лоб пускали просто тут – біля владних установ, де брали вирок. Тіла далеко не везли, тут же і закопували.

Загалом, як оцінює Олександр, в Маріїнському парку і навколо поховали кілька тисяч українців. Різних ідеологічних поглядів, різного соціального статусу. 

У департамент охорони культурної спадщини КМДА заявили, що до них не зверталися з проханням встановити сцену на місці поховання. Але якби звернулися, то чиновники запевняють, що відмовили б.

Проти КМДА виступило Міністерство культури. Звинуватили столичну владу в спробі зірвати святкування річниці незалежності.

Поки невідомо навіть, чи залишилися взагалі на території Маріїнського парку будь-які поховання. Оскільки й радянською владою, протягом її існування, і німецькими окупантами під час Другої світової війни на території парку проводилися роботи по “доброустрою”.

Зі своєю заявою вийшли й організатори виступу. Апелюють – це вже не перший концерт біля Маріїнського палацу. Про пам’ятник запитували в істориків. Ті запевнили – він не є ні культурною, ні археологічною спадщиною.

Згідно з рішенням КМДА, цей пам’ятник буде знищений. З огляду на його ідеологічне спрямування, відновлення не є актуальним.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-20 13:20:39