Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У китайській компанії Alibaba перевіряють скарги на домагання

Китайська торговельна компанія Alibaba Group Holding Ltd. вживає заходів із боротьби з домаганнями на фірмі.

Дирекція пообіцяла заснувати спеціальний комітет для перевірки скарг від співробітників.

– До складу комітету увійдуть п’ять жінок – топ-менеджерів. Очолить його заступник головного директора з персоналу Джейн Цзян, – повідомили в Alibaba.

Комітет організовує групу для розгляду скарг та звернень співробітників у зв’язку з інформацією щодо домагань у компанії.

Для скарг створили спеціальну електронну поштову скриньку і відкрили гарячу лінію дзвінків.

Наразі готуються не лише обробляти, а й стежити за тим, щоб до потерпілих не було зроблено інших неправомірних дій з боку обвинувачених.

Компанія пообіцяла організувати спеціальні тренінги та вдосконалити корпоративний кодекс поведінки співробітників на робочому місці.

Прецедентом став серпневий факт звільнення менеджера, на якого поскаржилася  співробітниця, що була його підлеглою.

За її словами, він на діловій зустрічі змусив її багато випити, а потім почав домагатися. Адміністрація влаштувала розслідування, яке скінчилося звільненням топ-менеджера.

Цей випадок викликав масову реакцію з боку співробітників компанії: понад 6 тис. осіб підписали листа з проханням про захист від домагань.

Випадок стався у підрозділі компанії Alibaba City, що доставляє продукти з магазинів. Після скандалу і звільнення менеджера головний директор відділу кадрів Alibaba Group отримав догану, а директор Alibaba City і глава кадрової служби були змушені звільнитися за власним бажанням.

Ці відставки сталися через ігнорування кадровою службою заяв потерпілої. Лише тоді, коли постраждала співробітниця розмістила 11-сторінковий документ з обвинуваченнями у внутрішній мережі компанії, який потім потрапив в інтернет і викликав скандал, відбулася реакція на інцидент.

Головний виконавчий директор і голова ради директорів Alibaba Деніел Чжан заявив, що гарантування безпеки працівників є головним пріоритетом компанії. Відтепер вона не буде  толерантною до неправомірних дій сексуального характеру, а також обіцяє викорінити культуру надмірного вживання алкоголю співробітниками.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-13 18:16:24