Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Криму окупанти частково відновили склад ядерної зброї Феодосія-13

Фото: Факти ICTV

На Кримському півострові російські окупанти частково відновили радянський склад ядерної зброї Феодосія-13. Але зараз цей об’єкт використовують як склад, де зберігаються звичайні снаряди окупаційних військ.

Відповідну заяву зробили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України у відповідь на запит видання Суспільне Крим. Журналісти запитали, чи є ядерна зброя в окупованому Криму.

Чи є ядерна зброя в Криму

За інформацією української розвідки, у Криму зараз немає об’єктів, де російські військові розміщують ядерну зброю. Водночас у ГУР не зафіксували випадків перевезення окупантами такого озброєння.

Зараз дивляться

У ГУР Міноборони України зазначають, що росіяни частково відновили об’єкт Феодосія-13, проте там зберігаються звичайні боєприпаси.

Водночас носіями тактичної ядерної зброї можуть бути російські літаки, вертольоти, а також підводні човни, кораблі та катери в окупованому Криму, відповіли в українській розвідці.

Окупанти мають оперативно-тактичні ракети ракетних бригад (ОТРК Іскандер), спеціальні артилерійські постріли (ядерні артснаряди й мінометні міни). У Криму на озброєнні артчастин РФ є 152-мм та 203-мм артсистеми, а також 240-мм міномети, стверджують в ГУР.

Повітряно-космічні сили РФ мають ядерні боєприпаси ВПС (бойові частини крилатих ракет авіаційного базування, авіабомби та авіаційні морські міни), носіями яких можуть бути штурмові та бомбардувальні літаки оперативно-тактичної авіації (Су-25СМ3, Су-24М, Cy-34, MіГ-31К), додали в ГУР.

За інформацією української розвідки, у росіян можуть бути окремі, визначені відповідними наказами, частини ППО, що оснащені комплексами С-300ПМ. Військово-морський флот РФ має:

  • ядерні боєприпаси ВМФ не головні частини та бойові блоки ракет морського базування і берегових ракетних комплексів;
  • бойові частини протикорабельних і протичовнових ракет;
  • бойові зарядні відділення, бойові частини торпед і ракето-торпед;
  • якірні та донні міни;
  • артилерійські снаряди берегової артилерії;
  • глибинні бомби та пірнальні авіабомби.

У Головному управлінні розвідки запевняють, що зараз не зафіксовано додаткових переміщень ракетоносіїв ядерної зброї до тимчасово окупованого Криму, щоб застосувати тактичну ядерну зброю.

Феодосія-13: що відомо про об’єкт

Феодосія-13 – це радянський склад ядерної зброї, розташований в урочищі Кизилташ біля села Краснокам’янка Феодосійської міської ради Автономної Республіки Крим.

Склад будувався радянською владою протягом 1951-1955 років. Куратором будівництва об’єкта був глава Народного комісаріату внутрішніх справ Лаврентій Берія.

Після повномасштабного вторгнення Росія почала використовувати колишній радянський склад ядерної зброї Феодосія-13 як об’єкт, на якому можна зберігати звичайні боєприпаси для ведення війни проти України.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-14 18:12:06