Україна і світ

У кожного українця є конституційне право на отримання земельної ділянки – експерт

У кожного українця є конституційне право на отримання земельної ділянки, але про це право або забувають, або створюють технічні та бюрократичні перепони. Написав у Facebook політолог Микола Давидюк.

За його словами, люди не хочуть звертатися до Держгеокадастру по земельних питаннях, тому що відомство завжди було корумпованим органом.

– У нас сотнями гектарів володіють олігархи, чинні та відставні чиновники, діти політиків, коханки міністрів, коханці депутатів, але не завжди землі вистачає для тих, кому вона дійсно потрібна, а особливо тим, хто захищав країну в найскрутніший момент.

Новий очільник Держгеокадастру Роман Лещенко почав займатися соціальними питаннями, які роками не вирішувалися, відкладалися чи замовчувалися, — зазначив експерт.

Давидюк підкреслює, що голова Держгеокадастру через свою діяльність і позицію стикнувся з погрозами, маніпуляціями та ультиматумами. А питання землі потрібно вирішувати через конструктивний діалог.

Нагадаємо, Держгеокадастр із приходом нового керівника розпочав аудит земель сільськогосподарського призначення, які були приватизовані з 2013 по 2020 роки. За сім років із державної в приватну власність передали майже 700 тис. га земель. Із них 570 тис. га – під ведення сільського господарства.

Раніше ми писали, як розділять землю державних сільгосппідприємств.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-08-07 12:22:50