Україна і світ

У Києві судитимуть злочинців, які в Одеській обл. кілька років тримали у рабстві близько 100 людей

Зловмисникам загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років

Джерело: 112.ua

Учасники злочинної групи, які кілька років утримували у неволі в Одеській області біля сотні людей, примушуючи їх до тяжкої праці, постануть перед судом. Про це повідмляє прес-служба прокуратури міста Києва.

“Під процесуальним керівництвом прокуратури міста Києва слідчими СУ ГУНП в місті Києві завершено досудове розслідування щодо 12 учасників злочинної групи, які кілька років утримували у неволі в Одеській області біля сотні людей, примушуючи їх до тяжкої праці”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, замовниками “живого товару” виявилася сімейна пара – громадянин Грузії і громадянка України – власники сільськогосподарського підприємства, розташованого в Одеської області.

Упродовж 2015-2018 років на центральних залізничних вокзалах Києва, Одеси, Миколаєва та інших міст найняті ними вербувальники підшуковували осіб, які перебували в уразливому стані та не мали постійного місця проживання. Підозрювані пропонували їм роботу неподалік Києва із зарплатою від 200 до 500 гривень в день, безкоштовне житло та харчування.

Однак, замість цього завербованих людей доставляли в Одеську область, де по приїзду до місця призначення у завербованих робітників відбирали паспорти та мобільні телефони. Потім їх вселяли у барак, де у кожній кімнаті в нелюдських умовах проживали до 15-20 людей, як чоловіки так і жінки.

Зазначається, що потерпілі також постійно піддавалися фізичному та психологічному насильству з боку охоронців вказаних бараків. Робітників, які відмовлялися працювати або намагались втекти, жорстко били в присутності інших робітників.

Слідчі встановили, що всього потерпіли 82 особи.

“На майно зловмисників накладено арешт, серед якого 12 автомобілів та 1 мільйон гривень, вилучених при проведенні обшуку задля можливості застосування конфіскації, як міри покарання та відшкодування завданої потерпілим шкоди у разі винесення обвинувального вироку”, – додали в поліції.

На даний час завершено ознайомлення сторін з матеріалами кримінального провадження та обвинувальний акт спрямовано до Солом’янського районного суду.

Зловмисникам загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років із конфіскацією майна або без такої.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close