Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Китаї пересадили найменше у світі штучне серце семирічному пацієнту

Фото: Pixabay

У Китаї лікарі успішно імплантували найменше та найлегше у світі штучне серце семирічному хлопчикові, що страждає на важку форму серцевої недостатності.

Унікальний пристрій, який працює на технології магнітної левітації, дає шанс дочекатися повноцінної трансплантації серця.

Розміром з кришечку пляшки

Імплантоване штучне серце важить всього 45 г, а його діаметр — 2,9 см, тобто приблизно як кришечка від пляшки з водою. Його розробили спеціально для дітей з вадами серця, як-от хлопчик з провінції Шаньдун.

Зараз дивляться

У травні 2024 року йому діагностували дилатаційну кардіоміопатію — рідкісне захворювання серцевого м’яза.

Через стрімке погіршення стану, цьогоріч у березні хлопчика підключили до апарата штучного кровообігу, а згодом наважилася на імплантацію нового пристрою.

Операція тривала п’ять годин, і вже наступного дня хлопчик почав дихати самостійно.

Нова технологія рятує життя

Штучне серце розроблялося з 2021 року в межах спільного проєкту лікарні та інноваційної компанії з Шеньчженя.

Апарат має низьке енергоспоживання, довговічну батарею, високу мобільність, можливість точного налаштування та адаптації до стану кровообігу.

— Діти — це не просто зменшені копії дорослих. Їм потрібні окремі рішення, — зазначив Донг Ніанго, голова відділення кардіохірургії лікарні.

За словами лікаря, щороку у країні госпіталізують близько 40 тис. дітей із серцевою недостатністю, проте дитячих трансплантацій проводять менше ніж 100 на рік.

Новий пристрій може стати тимчасовим рішенням для багатьох маленьких пацієнтів, надаючи час для очікування донорського органа.

Сьогодні медики Китаю продовжують проводити клінічні випробування, щоб зробити цю технологію доступною більшій кількості дітей у майбутньому.

Джерело: China Daily

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-17 17:12:00