Україна і світ

У кіберполіції порадили встановити останнє оновлення Windows, щоб уникнути масової кібератаки

Фахівці відомства виявили вразливість операційних систем старих версій Windows

Джерело: 112.ua

У кіберполіції порадили встановити останнє оновлення Windows, щоб уникнути масової кібератаки

Фахівці кіберполіції України виявили вразливість версій операційних систем Windows 7, Windows Server 2003, Windows Server 2008 і старих версій Windows. Якщо не виконати їхнього оновлення, то хакери зможуть скористатися цими вразливостями для віддаленого використання комп’ютера та викрадення конфіденційної інформації, передає прес-служба відомства. 

Фахівці відзначають, що схожа вразливість цих операційних систем була використані під час здійснення атак WannaCry и NotPetya.

“Виявлена вразливість, яка має умовну назву BlueKeep, дозволяє зловмисникові не тільки мати доступ до одного комп’ютера, але і отримати контроль над всіма іншими пристроями в мережі, які мають цю вразливість”, – пояснили в кіберполіції.

Новини за темою: Скачуєш фільми з торренту – не порушуєш: Роз’яснення кіберполіції

Експерти відзначають, що теоретично BlueKeep може використовуватися в кібератаці, аналогічній за своїми масштабами до атаки “WannaCry”. Тому наразі, вважають у відомстві, мільйони персональних комп’ютерів можуть бути атаковані.

“Microsoft вже випустила оновлення для операційних систем, які більше не підтримуються офіційно, включаючи Windows Vista, Windows XP і Windows Server 2003. Щоб не допустити чергової масової атаки, кіберполіція радить користувачам операційної системи Windows (більш старих її версій) оновити систему до останньої версії для усунення вразливостей попередньої версії”, – йдеться в повідомленні.

У відомстві додали, що нехтування таких дій може призвести до витоку особистої інформації, що міститься на персональному комп’ютері, а в бізнесі – до великих матеріальних втрат.

Раніше в кіберполіції дали поради, як захистити банківські рахунки від шахраїв.

Джерело: www.112.ua